HOŞBULDUK AVRUPA LİGİ

Maç öncesi, çok da alışkanlığım olmadığı üzere Trabzonspor’un kesin tur atlayacağını belirtmiştim.. Artık kırk yılın başı böyle dediğimden midir nedir, daha maçın başında şok golle mağlup duruma düşüp, şahsi olarak 3,5’umu attım.. Golde pas hatası yapan Yusuf Erdoğan’ın bu hatası yarına kadar unutulur zira kendisini ilk 11’de görmek tüm taraftarları sevindirdi.. Trabzonspor’un kadrosunda en çok gelecek vaadeden oyuncu olan Yusuf Erdoğan’ın tam olarak hazır olmasa da ilerleyen zamanda, tam da Mustafa Reşit Akçay’ın düşündüğü üzere çok daha iyi performans sergileyeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.. Kendisine ve kendisiyle ilgili olarak Mustafa Hoca’ya biraz daha sabır gösterilmesi gerekiyor o kadar.

Rakip güçsüz olunca maç ve oyuncular hakkında tam anlamıyla gerçekçi bir yorum yapmak mümkün olmuyor açıkçası.. Ancak takımın hala tam olarak hazır olmadığı gayet belli.. En azından ligde şu anı kurtarabilecek bir durumda olmadığını söyleyebiliriz.. Takımın genel durumu dışında oyuncu özelinde de dikkati çeken bazı isimler oldu.. Şahsi görüşüm, transferi döneminde de düşündüğüm üzere Aykut Demir bu takımın, hatta yerli transfer piyasasının en önemli hareketlerinden biri oldu.. Kendine güveni gayet yerinde, hiç sırıtmadan mücadelesini veriyor.. Tek soru işareti daha ciddi rakiplere karşı ne yapabileceğini bilemememiz.. Ama zaman ilerledikçe bu yükün de altından kalkabileceğini düşünüyorum.. Bu maçlık partneri Giray Kaçar’ı ise konuşmaya dahi gerek yok, zira kendisinin ne aklı ne de ayakları bu sezon sahada değil.. Mustafa Yumlu’nun da en azından görevini yapıyor olmasından mütevellit bu sezon yedek kulübesinin gediklilerinden olur, hatta bu maçta yedek bekleyen Sol Bamba’nın durumuna göre tribünden dahi izler takımı bizler gibi..

Takımın değil bu sezonki, belki de tarihindeki en flaş transferi olan Florent Malouda her ne kadar hala hazır olmasa da Trabzonspor genel kadro kalitesinin bir kaç basamak üstünde olduğunu gösterdi.. Bugün yine gözlerimizin pasını silecek bir gole imza attı.. 15 ay top oynamamış ama adın yıldız olunca böyle seyir zevki yüksek goller de atabiliyorsun.. Zaman geçip biraz daha form tutmaya başlayınca çok daha iyilerini yapacaktır diye düşünüyorum.. Bir de eski takım arkadaşı Jose Bosingwa da takıma girince en az bir vites daha yükseltecektir Trabzonspor futbolunu..

Takımın forvet hattındaki sıkıntısı hala devam etmekte.. Her ne kadar Henrique bu sezon gol patlaması yaşasa da, hatta çok süper olsa da mutlak surette bir forvete daha ihtiyacı var takımın ancak şu da bir gerçek ki zaman daralıyor ve kısa zamanlarda aceleye getirilerek yapılan transferler Trabzonspor özelinde her zaman için elde patlıyor.. bu arada Batuhan’ın değil kilo vermek, sanki iyice semirdiğini gördüm nedense..

Sonuç olarak 1,5 aylık bir periyot ve görece kolay maçlar sonrası takım Avrupa Ligi’ne kalmayı başardı; geçen seneki Videoton faciasını düşündükten sonra gayet güzel bir başarı aslında.. Ama asıl olay bundan sonra başlıyor.. Yanılmıyorsam 2. torbadan kuraya girecek Trabzonspor.. Önemli olan nokta, buradan bir şekilde bir üst tura çıkmak.. Ama bu futbolla ve forvet hattıyla değil.. İlk maçlar öncesi 3 haftalık bir süre var, bu 3 hafta içerisinde futbolun biraz daha düzeleceğini umuyorum.. Bir de bu sezonki kura şansı yine yanımızda olursa Avrupa’da daha güzel günler görebiliriz..

Bir Yorum Yazın