REKORTMEN AVNİ AKER’DE…

Hafta sonu yapılacak maçta bir ilk yaşanacak.

Daha kendi tarihinde gerçekleşmemiş bir ilke daha şahit olacak Trabzonspor’un emektar stadyumu.

Yıllardır bir çok olaya şahitlik yapan Avni Aker Stadyumu bu kez spor tarihinde ilk kez yaşayacağı bir olaya hazırlanıyor.

Şimdiye kadar bir çok irili – ufaklı olaya sahne olan Avni Aker’de bu kez UEFA’dan, UEFA Tahkim’den, CAS’tan, 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nden sonra İsviçre Federal Mahkemesi’nde de “ŞİKECİ” olarak tescil edilmiş bir kulüp hem de kendi federasyonu tarafından hiç bir ceza almadan sahaya çıkacak.

Silsileye katılan İsviçre Federal Mahkemesi’nin sonrasında nerede tescil edilebileceğini merak ederken bir yandan da maça daha önce tartışmalı kararları ile atanan düdük ve onun taşıdığı bayrağın sapı kadar makbul olmayan meşhur yardımcılarının atanması da başka bir enteresan durum.

Bu tabloda UEFA’nın “Zero Tolerance” kavramını da hatırlayıp gülmekte fayda var.

Rakibin kaptanının da daha dün denilebilecek bir zamanda ırkçılıktan hapis cezası almış ve cezası ertelenmiş, buna rağmen federasyon tarafından es geçilmiş pek sevimli, şirin, “dışarıda melek gibi” olan ama saha içinde icraatleri futbolundan malum bir kişi olduğu da unutulmamalı.

Sözün özü arena kirli düzen bozuk Bolu Beyi ferman verir olmuş futbol arenasında. Bize düşen bu oyunu bozmak, tribünde sükunetimizi korurken sahada gereken cevabın yürekli çocuklarımızdan verilmesini beklemektir. Ferman dilediği kadar padişahın olsun yeşil çimler bizimdir diye haykırabilmektir.

Son olarak kaptanımız Onur Recep Kıvrak hakkında iltifatlarını kendilerine, ilk fırsatta saldırılarını da sayfalarına taşıyan medyaya bir satır sözümüz var.

Sizin methiyelerinizi beklemiyoruz zaten saldırılarınıza da alıştık, boşa zahmet etmeyin.

Zaten alçakların iltifatına mazhar olmak kimse için “ONUR” değildir.

Çok Tescilli Rekortmen

 

Bir Yorum Yazın