GÜZEL GÜNLERE

Şike soruşturması başlamadan aylar  önce ve soruşturmanın hemen sonrasında  İtü Sözlük’te,  Ekim 2011’den itibaren ise Ekşi Sözlük’te  binlerce satır yazmışım.  Bu süreçte  kıyıda köşede kalan şeylere dikkat çekmek isteğim oldu, dezenformasyon karşısında  gerçeği arayan ve mantıkla  gerçeği harmanlayan  değerli yazar arkadaşlarımla saf tutma şerefine eriştim.  O safta yer aldığım için büyük bir gurur duyuyorum.

Daha önce birçok kez yazmayı bırakmak istedim, ancak dere geçilirken at değiştirilemiyor.  Süreç işlerken  bırakıp gidemiyor insan.  Mayıs 2013’te UEFA’nın aldığı kararlar gidiş tarihinin yaklaştığını gösteriyordu.  Aslında  UEFA Fenerbahçe ve Beşiktaş hakkında   yargılamayı başlattığında bırakmam gerekirdi, süreç o gün bitmişti.  Ancak 2 yıldan uzun süredir yazıyoruz, kolay bırakılmıyor. Artık kendimi takımı önde olan bir taraftar gibi görüyorum; 90 dakikaya 4 dakika uzatma verilmiş ama 90+30 olmasına rağmen bitmeyen bir maçı izleyen.

Ben misyonumu tamamladığımı düşünüyorum. Bundan sonraki yol için donanımım ise oldukça yedersiz. Köy kahvehanesinde yorum yapan amca mantığıyla futbolu yorumlamak istemiyorum.  Bir zamanlar  maç bittikten sonra  okumaktan zevk aldığım ve artık yakından tanıdığım  iyi yazarları okumak istiyor gözlerim.

Önümüzdeki dönem bu donanımlı yazar arkadaşlarım(gerçeği söylemek gerekirse içlerinde en az bilgisi olan bendim) umarım burayı sahipsiz bırakmaz.

Son olarak şairin dediğinin tersine artık şarkıları dinlemek istiyorum.

Yazmış olduğum 69 yazı için  destek veren,  olumlu-olumsuz eleştirilerini esirgemeyen herkese çok teşekkürler…

 

Kör Arabın Mahnisi/Carnival Of Rust

Bir Yorum Yazın