Haydi Fırtına

Sezon başlarken yazdığım “Yeni Sezon: Eski Tas Eski Hamam” başlıklı yazıda, Trabzonspor’un sezon öncesi yaşadığı sorunlardan dolayı değişen pek bir şeyin olmadığını yazmıştım.

Aslında sezon öncesi tüm aksiliklere ve sorunlara rağmen ilk 4 hafta her şey yolunda sayılırdı. Ama sonra ne olduysa oldu ve Trabzonspor’un hemen hemen her sezon yaşadığı düşüşlere şahit olduk.

Skora doğrudan etki eden hakem hatalarının bazılarını buraya kaydetmekte fayda var.

Trabzonspor-Galatasaray: 0-1 
Galatasaray derbisinde Denayer’in ceza alanında elle kestiği topta hakem Cüneyt Çakır devam dedi ve penaltı es geçildi. Trabzonspor puan ya da puanlarla ayrılacağı maçtan mağlubiyetle ayrıldı.

Trabzonspor-Torku Konyaspor: 1-2 
Süleyman Abay, Mustafa Yumlu’nun, Rangelov’a ceza sahası dışındaki müdahalesini içeri çekti ve penaltı verdi. Aynı maçta Traore, 21 cm ofsayttan golü attı. Yani 2 gol de hatalı. Trabzonspor kolaylıkla puan veya puanlar alacağı maçtan mağlubiyetle ayrıldı.

Trabzonspor – Gaziantep: 2-2 
Gaziantepspor maçında Çağatay Şahan, Larsson ve Aroyoko’nun ceza alanında elle kestiği pozisyonlarda iki penaltıyı vermedi. Trabzonspor 3 puandan oldu.

Bunlar daha da artırılabilir. Ancak bu hatalarla her zaman karşılaşan bir takım Trabzonspor.

Hakem hatalarının yanında Trabzonspor’un kötü futbolu da düşüşü körükledi. Son bir ayda ise oldukça ilginç olaylar oldu Trabzonspor camiasında. Önce Bourceanu ayrıldı. Sonra Şota, Bosingwa, Constant ve Medjani takımdan ayrıldı. Avni Aker’de yaşanan hakem skandalından sonra kulüp yöneticilerinden ceza almayan kalmadı neredeyse. Takım ise moralsiz.

Her geçen gün bir futbolcunun daha alacaklarını alamadığı için takımdan ayrılacağı dedikodusu dolaşıyor ortalıkta.

Neyse ki haftasonu yapılan kongrede kan değişikliği oldu. Yeni Başkan Muharrem Usta. Umarım camiayı bir araya getirir. En çok buna ihtiyacımız var.

Trabzonspor-Eskişehir maçına gelirsek…

Haydi fırtına, oyna dik oyna!

 

 

Bir Yorum Yazın