ÜÇ PUAN İÇİN DİK OYNA

Trabzonspor dağınık, Galatasaray formsuz.

Trabzonspor lige iyi başladı. Galatasaray’da işler yolunda değil.

Trabzonspor’un orta sahasında çok alternatifli bir kadro var. Galatasaray’da ise Selçuk İnan’ın yokluğu Hamza Hamzaoğlu’nu zor durumda bırakıyor. Zira artık Melo da olmayınca ön liberoda oynayabilecek alternatifleri azaldı.

90 dakikanın öncesine baktığımızda tablo bundan ibaret.

Atletico Madrid mağlubiyetinin ardından tüm eleştiri okları Galatasaray’a ve Hamza Hamzaoğlu’na çevrildi. Eline kalem alan, mikrofon alan herkes Galatasaray’a yükleniyor. Oysa hemen hemen aynı kadroyla (Bugün sadece o kadrodan Melo ve Telles yok) Galatasaray mayıs ayında Türkiye Süper Lig’i şampiyonu olmuştu. Ve herkes Hamza Hamzaoğlu’nu övüyordu. Futbolda başarısızlığa tahammül yok.

Geçtiğimiz yıl Trabzonspor’un İstanbul’da Galatasaray’ı 3-0 mağlup etmesinin ardından Prandelli’nin sözleşmesi feshedilmiş ve ardından Hamza Hamzaoğlu takımın başına geçmişti. Cumartesi akşamı aynı kaderi Hamzaoğlu’nun yaşayıp yaşamayacağını göreceğiz.

Trabzonspor ise lige iyi başladı, ancak gol yollarında hala dağınık bir görüntüsü var. Okay’ın takıma tekrar dönecek olması Trabzonspor’un orta sahasını güçlendirecektir. Galatasaray’ın alternatifsiz orta sahası var. Eğer M’bia ve Okay orta sahada Galatasaray’ın orta sahasına bir üstünlük kurarsa Trabzonspor için maç rahat geçecektir.

Maçın sonucunu orta saha performansları belirleyecektir.

Ayrıca, Galatasaray karşısında Erkan Zengin, Yusuf Erdoğan ve Marko Marin gibi hızlı oyuncular da şüphesiz etkili olacaktır.

Trabzonspor’un maçı kazanmaktan başka alternatifinin olmaması gerekiyor. Şampiyon olmak için üç puan istikrarı şart.

Üç puan için dik oyna!

Bir Yorum Yazın