VUR HA VUR!

Yusuf Yerkel doğrusunu yapmıştır. Bu ülkede büyük adam olmak istiyorsan düşene bir tekme de sen atacaksın! Bunu ben demiyorum. Atalarımız söylemiş. Üstelik sadece atalarımız söylemiyor. Ülkemizin bugünkü otoriteleri de bir ağızdan aynı şeyi söylüyor. Ama açıkça söylemiyorlar da üstü kapalı söylüyorlar. Ben şimdi onların mesajını açık hale getireceğim.

Şimdi adam yere düşmüş bir defa. Hem de jandarmalar tarafından zapt edilmiş. Zaten gariban olduğu da her halinden belli. Tam yerde tekmelenecek adam işte! Tekmelemeyeceksin de ne yapacaksın? Ayağına sağlık Yusuf Yerkel. Yıllardan beri yaşadıklarımızı 3 saniyede özetledin.

Bu mağdurlar hep böyledir kardeşim. Bir türlü laf da anlatılmaz bunlara. “Hakkım da hakkım!” diye tutturur giderler. Yahu biraz kenarda dursan, bu ülkenin büyükleri meseleleri kendi aralarında çözse, Yusuf Yerkel gibi bir yetişmiş insanı sana tekme atmaya mecbur etmesen ölür müsün? Tamam tekme falan bunlar kötü bir şey ama sen de şu hak talebinden vazgeçiversen de ülkenin işleri yoluna girse ölmezsin ya. Sen bu ülkenin menfaatlerini milyarlarca vergi veren işadamlarından daha mı iyi bileceksin ki mağduriyetini ifade etmek için parazit yapıyorsun? İnsan bazen hayret ediyor!

Bazı Trabzonsporlular da aynı bu adam gibi işte. Neymiş efendim, hakkı gasp edilmiş. Yahu senin hakkını gasp ettiğini iddia ettiğin adam ve onun yakın çevresi kendi aralarında para toplasa Trabzon ilini satın alır be! Bunlar öyle zengin, öyle güzide, öyle beyefendi insanlar. Haberin var mı? Orada 11 tane adam top peşinde koşmuş, ter dökmüş diye sen bu cemiyet insanlarına nasıl sataşırsın? Mahkemenin, adaletin, savcının, UEFA’nın, CAS’ın lafıyla hareket edip de memleketimizin bu elit insanlarının cezalandırılmasını istemek hainlik değildir ya nedir?

Adamlar bir defa “milli menfaatlerimizi” temsil ediyor. Onlar her ne yapmışsa bu ülkenin milli menfaatleri için yapmıştır. Bunu bilmiyor musun? Şampiyonlar Ligi’ne gönderilmediğinde bile adam CAS’a gidip TFF’yi dava etmedi. Ya da etti de geri mi aldı, öyle bir şey. Neyse ne. Peki neden yaptı bunu? Tabii ki bu milletin çok derin ve gizli milli menfaatleri için! Sen nasıl terbiyesiz bir adamsın ki bu fedakar insanların namusuna laf ediyorsun!

Ondan sonra bir sürü aydın yazar, basın mensubu tuzluğu, pardon kalemini alıp bu kaliteli insanların yardımına koşunca da mı hiç mahçup olmadın? Adamlar açıkça yazdı: “Fenerbahçe bu ülkenin takımıdır” diye. Sen bu ülkenin kulübü müsün, onlarla eşit hakka sahip vatandaş mısın ki eşit hak talep ediyorsun?

Senin adamın bile gol dedi yahu! Nihat Genç ne güzel savundu bu zevatı. Senin hakkını araman cumhuriyet düşmanlarına hizmet ediyor anlasana! 30 yıl daha kupanı vermeseler ne olur yani çatlar mısın? O adamlar olmasa sen Anıtkabir’e bile gidemezdin be! Che Guevera’nın bile sırt çantasında Fenerbahçe bayrağına sarılı Nutuk çıkmış sen hala Aziz Yıldırım’ın ideologluğundan, Atatürkçülüğünden şüphe ediyorsun. Laikliği, demokrasiyi korumak öyle kolay mı sanıyorsun? Adamcağız NATO ihalelerinden kazandığı milyarları adadı bu işe! Senin futbolcular ise anca koştu, ter döktü bilmemne. Bir kupa için ter dökmek, emek vermek yeterli mi sanıyorsun? Trabzonspor’a kupa verilmesi gerekiyorsa onlar zaten bunun kararını alıp verirler. Sana ne oluyor?

Böyle kalın kafalı adam gördün müydü bir tekme de sen vuracaksın işte! Yüzüne yüzüne vuracaksın. Abanarak vuracaksın. Hatta adım alarak vuracaksın. Ama babana karne göstermeye gider gibi adım atmayacaksın. Örgüt liderini ziyarete giden parti başkanı gibi, hakem odası basmaktan, adam kaldırmaktan mahkum olmuş silahlı çete üyeleri serbest kalsın diye kliplere çıkan Cem Yılmaz gibi, Okan Bayülgen gibi şevkle, pürneşe, hoplayarak zıplayarak adım alacaksın. Kelebek gibi, tüy gibi HAFİF olacaksın.

Ve böyle haddini bilmezlere saldırırken Allah yarattı demeyeceksin. Hainliğinden faşistliğine demediğini bırakmadan saldıracaksın. Arada istediğin kadar yalan saydırabilirsin. Nasılsa sesini kimseye duyuramaz. O da o haline bakmadan kafa tutmasaymış değil mi kardeşim!

Vur Yusuf Yerkel vur. Seninle bir olup vurmayanlar şerefsizdir!

Senin gibi ileri görüşlü adam müşavirliğe değil Çankaya’ya layıktır.

Sen Ağustosta adaylığını koy, senin gibi adama oy vermeyenler şerefsizdir!

Bir Yorum Yazın