HIRSIZIN MÜKAFATI

VectorPortal

Eskişehirspor taraftarı Eskişehir’de bulunan bir Nike mağazasının vitrininden Galatasaray formalarını kaldırtmış. Sosyal medyada çok büyük tepki çekmiş bu olay. Pek çok yorumda Eskişehirspor taraftarı için hakaretler havada uçuşmuş.

Yıllardır kokuşmuş zihniyetlerin yönettiği medya organları nedeniyle üç büyük takımın pazarlanması yapılmakta ve bu pazarlama karşısında direnen şehir takımları büyük zorluklarla mücadele etmekte. İşte bu zorlukları yaşayan taraftar gruplarından biri de Eskişehirspor Taraftarı. Takımlarının yaptıkları transferler ana akım medyada ya yer bulmaz ya da bir iki satırla geçirilirken üç büyük takım forması giyen herhangi bir oyuncunun hapşırması son dakika haberi olarak geçiyor ya da bir gazetenin yarım sayfasını dolduruyorsa diğer şehir takımlarının taraftar sayısının erimesi gibi kendi sayılarının erimesi de bir mucize değil.

Yıllar yılı çürümüş İstanbul medyasının yürüttüğü iğrenç planlar sonucu taraftar sayısı azalmış, marka değeri azalmış ve büyük takımlar karşısında itibar kaybetmiş bir takım Eskişehirspor; diğer Anadolu kulüpleri gibi. Karşımızda İstanbul tarafından saygı gösterilmemiş bir camia var. Hatta hakları gasp edilen bir camia var. Yıllar boyu hakları çalınan ve asla bu yönde empati kurulmayan bir camiaya eve giren hırsızı niye dövdün demeyip eve yeni alınan lcd’yi almamışsın, onu da al demek…

Ortada bir maganda var ama o maganda Eskişehirspor taraftarı değil sanki.

4 comments
    • herkesi ilgilendiren uyaarn bir yazı seviyeli yazılmış emek veren beyefendiye teşekkfcrler.ama o tanıdık arkadaş dost pek kalmadı gibi maalesef herşey paraya endekslendiği ie7in nerede para varsa oraya herkes e7f6rekleniyor fczgfcn olmakta bir şeyleri değiştirmiyor.ama eğriye eğri ama yazının ie7eriği doğru.bilmiyorum anlatmaya e7alıştıklarımı anlatabildim mi

  1. Futbol takımlarının ve yönetenlerinin daha fazla para kazanmak uğruna bi taraflarını bile satacağı ekonomik düzende basının görevinin tüm takımlara, tüm kesimlere eşit mesafede haber yapmak olduğuna inanmak, bunu bazı eylemlere gerekçe göstermek saçma.

Bir Yorum Yazın