TRABZONSPOR’UN VE TÜRK FUTBOLUNUN IŞIL IŞIL PARLAYAN YENİ YILDIZI EMRE GÜRAL

Emre Güral… Almanya, Offenbach 1989 doğumlu 23 yaşındaki genç oyuncu Trabzonspor’un ve Türk futbolunun ışıl ışıl parlayan yeni yıldızı olma yolunda hızla ilerlemekte.

2011 yılında Almanyanın SV07 Elversberg’den Bucaspor’a Transfer olan Emre Güral, Bucaspor’da göstermiş olduğu başarılı performans ve de attığı goller doğrultusunda 2012 Temmuz ayında Trabzonspor’a transfer olmuştur. Öncelikle böyle bir değerli futbolcuyu Trabzonspor’a kazandıranlara teşekkür ederim.

Emre Güral Trabzonspor’da

Emre Güral’ı Bucaspor’da oynadığı maçlarda izlemiş, ayak bileğindeki yumuşaklığa, rakibe attığı çalımlara, verdiği güzel paslara, çektiği sert şutlarına ve de attığı gollere hayran kalmış, Trabzonspor’a gerçekleşmiş olan transferini duyuncada çok sevinmiştim.

Sezon öncesi Almanyada’ki hazırlık kamplarındaki istekli ve de arzulu çalışmaları gelecek için umut vaat etse de, nedeni bilinmez bir şekilde sezon içerisinde ne yazık ki fazla forma şansı bulamamış ve böylelikle yeteneklerini hazırlık maçları dışında, sahalarda sergilemekten malesef yoksun kalmıştır. Trabzonspor’un, sezonun ilk yarısında forvetteki birçok futbolcudan verim alamamasına rağmen, Emre Güral’dan faydalanılması yerine kulübede oturtulması hatta zaman zaman ilk 18´e bile girememesi gözden kaçmamıştır.

Aynı durumu talihsiz bir şekilde Adrian’da da yaşamış olan Trabzonspor bu futbolcunun haftalardır ortaya koyduğu yüksek performansla gerçek kalitesini herkese ispatlamıştır. Bana göre Trabzonspor’umuzun aynı zaman kaybını Emre Güral’da yaşama ve yaşatma lüksü yoktur. Emre henüz bulunmuş ama işlenmemiş çok kıymetli bir elmastır. Çok değerli hocalarımız Şenol Güneş ve Ünal Karaman’ın elinde bu elmas önce pırlantaya sonra da ışıl ışıl parlayan bir mücevhere dönüşecektir. Emre gibi genç futbolcular sahalarda oynayarak gelişir, gelişip sahada süre aldıkça olgunlaşır, olgunlaştıkça takıma katkısı artar, katkısı arttıkça da yıldızlaşırlar. Evet işte benim Emre Güral’dan umut ettiğim ve beklediğim, Trabzonspor forması altında yıldızlaşması ve Türk futboluna ay-yıldızlı forması altında hizmet etmesidir.

Emre Güral

Allah yolunu açık etsin Emre Güral; Trabzonspor’umuzla nice başarılara imza atman dilekleriyle.

One comment
  1. Sol ayaklı bir santrfor olması Emre’den umutlu olmam için yeterli. Yakında Alvaro Negrodo gibi başarılı olacak inşallah..

Bir Yorum Yazın