ERSAN ŞEN’E SORUMDUR

Şikeci avukatı Ersan Şen12 Ağustos 2016 tarihli ismi Karşıt Görüş olan ama tek bir  görüşün propagandasını yapan programda  davetlilerden biriydi Ersan Şen.  Ersan Şen  şike davasında İlhan Ekşioğlu’nun avukatıydı.

Kendisine bazı sorularım olacak. Yanıtlama ihtimalini düşük görüyorum. Bunu görme ihtimali çok yüksek değil ama inanıyorum ki demagoji yapmaktan başka bir çaresi yok bu sorular karşısında.

 

  1. Program şike davası içerikli olmasına rağmen programın başında attığı genel nutuk. Konuyu genel bakış açısı ile değerlendirip  tüm cephelerden haklılığına  inanmaları için uyguladığı bir taktik miydi?  Önce cesaret örneği gösterip sonra da bunu haklı noktalarla destekleyince program boyunca  söylediği yalanlara inanmamızı mı bekledi?
  2. Programda şikeye ilk değindiği andan itibaren  İlhan Yüksel Ekşioğlu’nun suçsuz olduğuna değindi.  Suçlamalara yanıt vermemesi konusunda da telkinde bulunduğunu söyledi. Peki İlhan Yüksel Ekşioğlu bu davada  hükmün açıklanmasının geri  bırakılması yasa maddesinin konu olduğu bir ceza almıştır. Bu yasa maddesi suçun kabulü ve temyize gidilmeyeceğinin karşılığında 5 yıl süreyle  sanığın suç işlemediği takdirde davada yargılanmamış olması anlamına gelmiyor mu? Madem  suçsuz idi vekili, nasıl oldu da böyle bir karara onay verildi. hükmün açıklanmasının geri bırakılması konusunda detaylı bilgi için bakınız

 

Sorular çoğaltılabilir. Sayın Şen sürekli televizyon ekranına çıkmak sizin sinirlerinize pek yaramamış.  Karşınızdaki insan  son sözüm dediğiniz halde aralıksız 5 dakika nutuk atmanızı dinlerken, siz bir cümle bile kurdurtmadınız. Suçluluğunuzu  karşınızdaki insanı susturarak ya da konuşmasını parça parça edip mantıksız bir noktaya getirerek mi örtmeye çalışıyorsunuz?

Bir Yorum Yazın