HANGİ DELİLİK

Bugün başbakan Trabzon’a geldi ve bilindiği üzere  kendisini karşılamaya malum taraftar grubu ve lideri koşarak gitti.

 

Daha önce seçim öncesinde Erdoğan Bayraktar’a sahip çıkan ve  Trabzonspor taraftarının tepki gösterdiği Ak Parti Trabzon Mitingi’nde  başbakana atkıyı takan arkadaşlar yine atkıyı taktılar.

 

Daha önce yüzlerce kez yazdık, yine yazmaktan çekinmeyeceğim. Trabzonspor’un büyüklüğü  güce dayanmadı  efsanesinin doğuşunda.  Hani Özkan Sümer demişti ya; biz sevişmedik, savaştık.

 

Bugün ise  Trabzonspor bu ülkedeki padişahlık sistemine ayak uydurup seviştiriliyor maalesef.  Ve bunu yapanlardan biri de elinde Trabzonspor atkısı ile ampül gördüğü yere koşan bir tribün lideri.

 

Yaptığı açıklamayı aynen  ekliyorum(haberts.com’a yapılmış bir açıklamadır):

Tayyip Erdoğan olmasaydı Aziz Yıldırım’ı kim alabilirdi, kim ceza kesebilirdi? Başbakan bizim kupamızı çalmışsa Şampiyonlar Ligi’ne neden Trabzonspor alındı. Şampiyonlar Ligi’ne girdiğimiz için trilyonlarca gelir oldu. Trabzonspor’un marka değeri arttı. Yasa çıktı deniliyor. Bu yasayı sadece Tayyip Erdoğan mı çıkarttı. Ben siyaset ile Trabzonspor’u aynı kefeye koymam. İkisinin yeri de bende ayrıdır. Tribünde verdiğimiz destek ortadadır. Bilet konusunda bize o kadar haksızlık yapılmasına rağmen, yağmur çamur demeden dün oynanan maça akın ettik. 90 Dakika takıma destek olduk. Sıcacık evlerinde çaylarını yudumlarken, biz o soğukta ter döküp takımımız yalnız kalmasın diye destek veriyorduk. Sizlerde ekran başında dinliyordunuz! Beni sevmeyebilirsiniz, siyasi görüşümden eleştirebilirsiniz. Ama Trabzonsporluluğuma saygısızlık yapamazsınız.

Açıklamanın üzerine uzun uzun yazmaya gerek yok.

“Sıcacık evlerinde çaylarını yudumlarken, biz o soğukta ter döküp takımımız yalnız kalmasın diye destek veriyorduk.”

Şu üstteki kısım bile yeterli  bu açıklamanın samimiyetini anlamaya. Daha iki hafta önce yakınımdaki birisi  gidip kale arkası biletini Trabzonspor’un sattığının yarı fiyatına aldı bu gruptan.  Trabzonspor için sıcacık evinde oturmayanlar varmış mı acaba?  Trabzonspor’dan nasıl alınmış ise bedavaya ellerine geçen bileti satarak hem kulübe zarar veren hem de stattaki izleyici kitlesinin azalmasına sebebiyet veren bir oluşum için nasıl güzel sözler söyleyebiliriz ki?( Zaten bileti olan kişi başkasına sattığı için statta seyirci eksikliği oluşur mantıken)

 

Bilmiyorum nasıl bir delilikle seviyorlar, ama  çekirdekçi denilen seyircinin milyonda biri etmez bu kitle.

 

Kendisine bedavaya gelen bileti çıkarı için satan da kulübünün kazanacağı paraları gidip çapulculara yediren de…

 

Bu insanların Trabzonspor taraftarı olduğunu söylemek için midesiz olmak gerekir. Hangi delilikle Trabzonspor’u sevdiklerine gelince adına para deniliyor sanırım.

 

 

 

Bir Yorum Yazın