DENEMEYE DEVAM

KYwEIVBu haftaki Alanyaspor maçı, son 2 haftayı 2 mağlubiyetle kapatan ve işin daha da acı tarafı oyun olarak ileri gideceğine geri giden Trabzonspor için son aylarda olduğu gibi yine zor bir deplasman maçı olacak. Şu an itibariyle takımda ne oyun anlayışı ne de ideal kadro oluşmuş değil. Tek garanti ve belirli yer kale mevkii. Onun dışında tüm pozisyonlarda herkesin oynama şansı var. Oyun şablonu olarak da geçen hafta sürpriz bir dizilişle sahaya çıkan ancak bunu kısa sürede terkeden Ersun Yanal standardı olan dizilişlerden biriyle sahaya çıkacaktır. Rakip Alanyaspor’un birbirini tanıyan kadrosu ve özellikle yeni ve flaş transferi Wagner Love etkisiyle ve ayrıca seyircisinin de desteğiyle rakibine saldırması mümkün. Dolayısıyla hızlı oyuncularla sonuca gitmede etken rol oynaması gerekir Trabzonspor’un. Ama bunu yapacak hızlı oyuncu var mı takımda; yok. Belki Castillo, o kadar.

Bu hafta, şu ana kadar pek fazla şans bulamayan oyuncuları kadroda görebiliriz. Örneğin forvette N’doye hamlesi, arkasında Muhammet Demir de olursa etkili bir hamle olabilir. Keza Bero da artık ilk 11’de kendine yer bulmalı. Aynı şekilde İbanez de. Zira ilk 3 maçta sahaya çıkan kadro ve formasyonun başarı getirmediği açık. Aynı şeyleri deneyip farklı sonuç bekleme aptallığına şu an için pek gerek yok, takımın artık kazanma alışkanlığını da yavaş yavaş kazanması gerekiyor.

Alanyaspor ise ilk defa kendi daha ve seyircisi önüne çıkacak bu hafta. Zaten bu gibi ilkler hep bize karşı olur, biz de çok zorlanmadan teslim oluruz. Denklem bizim zararımıza olacaksa çabucak geçekleşiyor artık son sezonlarda.

İnşallah topçular bu sefer bu şanssızlığı da kırarlar da en azında zehir ettikleri bayramı az da olsa telafi ederler.

Bir Yorum Yazın