SİYASET > TRABZONSPOR?

Son günlerde Sadri Şener’in açıklamalarıyla gündemimize bomba gibi düşen bir olaylar zincirini takip ediyoruz. CHP’nin şike soruşturması sürecinde takındığı tavrı eleştiren Sadri Şener, “CHP ancak bizim tesislerimize özür dilemek için gelebilir” şeklinde sert bir çıkışı da ihmal etmedi. Sadri Şener CHP’yi eleştirmekle kalmadı. Kendi yöneticilerine de hesap sordu. Buraya kadar sadece bu olayı izole edip bakarsak doğru bir davranış görürüz.

İzole etmek… Birbirinden bağımsız düşünmek… İşte bu bizi bazen yolumuzdan alıkoyan, otobüsü tünel yerine tünelin yanındaki duvara sokup hurdaya dönüştüren şey…

İzole olarak bakınca Trabzonspor başkanı kulübe siyaseti sokmaya çalışanları defetmiş gibi… Biraz geriye doğru yolculuk yaparsak işin nasıl değiştiğini görmek ise hem üzücü hem de utandırıcı.

2012 Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında Trabzon Belediyesi Zağnos Vadisi’nde etkinlikler düzenlemişti. Bu etkinliklerde sahneye çıkanlara ise Trabzonspor forması hediye edilmişti hatırlarsak. Bu formaların ise korsan olduğu görülmüştü net olarak. Trabzonspor başkanı Sadri Şener’in gelirleri arttırmak için üzerinde durduğu bir konuydu korsan ürün meselesi. Ancak ne hikmetse Trabzonspor bu konuda bir açıklama yapmadı. Bu olaydan günler sonra ise Trabzonspor Tesislerinde Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu bayramlaşma seramonisinde yer aldı. Bana nedense ilginç geliyor, iki dönem bakanlık yapmış ve bunlardan birini Spor Bakanlığı’nın başında geçirmiş Faruk Özak’ın başbakanın Fenerbahçe’yi kurtarmasına çıt çıkaramayıp tesislerden çıkamaması gibi.

Sadri Şener maalesef yaptığı sert çıkışla siyasetin Trabzonspor’da yüksekte bir yerde olduğunu ilan etmiştir. Trabzonspor’u yöneten kişinin benzer olaylara karşı verdiği tepki nedeniyle utanıyorum. İktidar partisinin fertleri yapınca sineye çek, Trabzonspor’u seçimde kullanmalarına ses çıkarma, hatta bu konuda destek ol… Muhalefet yapınca asbaşkanının kellesini istemeye kadar git.

Kimse kusura bakmasın…

Her Trabzonlunun ikinci takımı Galatasaray’dır diyen Erdoğan Bayraktar’ın Trabzonspor üzerine oynadığı ve buna tepki verilmediği,

Faruk Özak’ın kendisini Trabzonspor yönetim kurulu belirlemeden sorumlu makamlar üstü yönetici gördüğü ve tepki görmediği,

Trabzonspor amblemli korsan ürünleri ünlülere dağıtmaktan çekinmeyen Trabzon Belediyesi’nin başkanının Trabzonspor tesislerinde krallar gibi ağırlandığı ve tepki görmediği,

Aynı şahsın başkanlık seçimlerindeki Akyazı kozunun Trabzonspor yönetimince parlatıldığı bir ortamda kimse bana CHP’ye verilen tepkiye dair açıklama yapamaz.

Üzülerek söylüyorum ki Trabzonspor başkanı tonlarca laf söylenecek olaylara çıt çıkaramayıp iktidar partisinin yaptıklarının binde birini yapmamış muhalefet partisine çok sert tepki vermekten kaçınmamıştır ve bu yolla Trabzonspor’un siyasetin elinde bir oyuncak olmasına sebep olmuştur. İktidar partisinin başındaki şahsın dünürleri döneminde dahi bu kadarı yapılmamıştı.

Üzülüyor ve utanıyorum.

2 comments
 1. bu yazıyı yazarken hiç utanmadın mı? Sadri Şener bu hamlesiyle Trabzonspor>Siyaset demiştir çok net. Yazdığın makalede başlıkta öne sürdüğün tezi bile savunamamışsın, anca saçma sapan bi korsan forma olayı aklına gelmiş karşıt durum olarak sunmuşsun o durumu. Bir yanda çalınan şampiyonluk diğer yanda bld başkanının o an muhtemelen haberdar bile olmadığı korsan forma mevzusu! Ayıptır arkadaşım, bu yazdığın yazı senin için Siyaset>Trabzonspor olduğunu gösteriyor sadece, başlıkla kimseyi kandıramazsın.

  • mecliste şike yasasını yumuşatma kanununa hayır diyen tek kişinin koray aydın olması…

   bilmem tek başına iktidar olan bir partideki yüksek mevkili trabzonlu milletvekilleri size bir şey anlatıyor mu? bu milletvekilleri her hafta kulüpte ağırlanırken zorunuza gitmiyor sanırım…

   sadri şener’in de zoruna gitmemişler şu ana kadar…

   ben utandım, bu yazıyı yazmama neden olan süreci yönetenlerden utandım. siz de olaya sadece siyasetin tek cephesinden yaklaştığınız için utanabilirsiniz… sizin tercihiniz.

Bir Yorum Yazın