HEDEF ÜÇ PUAN OLMALI

Geçtiğimiz hafta kendi evinde Galatasaray’a mağlup olan Trabzonspor, bugün haftanın açılış niteliğindeki maçında sezonun flaş ekibi Osmanlıspor ile karşılaşacak.

Trabzonspor’da Constant ve Okay sakat olduğu için kadroya alınmadı. Özellikle Okay’ın eksikliği takımı olumsuz etkiliyor. Umarım Şota hoca bu eksikliği giderecek bir önlem alır. Okay’ın yokluğunda Constant’ı ön liberoya çekiyordu ama bu defa Constant da kadroda olmayacak.

Şota Arveladze’nin Okay’ın ve Constant’ın eksikliğinde sahaya nasıl bir kadro süreceğini bilemiyoruz. Forvette Cardozo’yu mu yoksa N’doye’yi mi tercih edeceği yine bir soru işareti. Ayrıca Mehmet Ekici’yi ilk onbirde değerlendirip değerlendirmeyeceği bir başka soru işareti olarak maç öncesi önümüzde duruyor.

Bu eksikliklerin yanında bu sezon Trabzonspor’un deplasman karnesine baktığımızda parlak bir dönem geçirdiği söyleyebiliriz. Oynadığı iki maçı da kazandı. Marin, Erkan, Yusuf gibi hızlı isimlere bu tip deplasmanlarda önemli işler düşüyor. Yine Mehmet Ekici oynarsa takımın gol yollarındaki organizasyon kabiliyetini mutlaka artıracaktır.

Osmanlıspor’un başında ise tanıdık bir isim var: Mustafa Reşit Akçay. N’diaye ve Webo ise gol yollarında etkili oyuncuları. Osmanlıspor da tıpkı Trabzonspor gibi 2 deplasman galibiyeti bulunuyor. Osmanlıspor evinde henüz 3 puanla tanışamadı.

Eğer Trabzonspor şampiyonluğu hedefliyorsa bu tip maçlardan mutlaka 3 puan alması gerekiyor. Eksiklikler önemli ancak, ligin kadro zenginliği en iyi olan takımlarından biri Trabzonspor.

Bunun için fetih ruhuyla dik oyna!

 

 

 

Bir Yorum Yazın