GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ ÇOCUKLAR

Trabzonspor’un ilk iki haftayı kayıpsız atlatması, yeni transferlerin önemli katkısı taraftarın takıma güvenini artırmıştı.

Hafta sonu Akhisar Belediyespor maçından da üç puan beklemeye başlamıştık. Nitekim Hüseyin Avni Aker’de oynanan mücadelenin ilk yarısı da Yusuf Erdoğan’ın golüyle hemen hemen Trabzonspor’un istediği gibi neticeleniyordu.

İkinci yarının başlarında ender gelişen Akhisar Belediyespor atağında Constant’ın yaptırdığı acemice penaltı skora denge getiriyordu. Penaltıdan kısa bir süre sonra bu defa Cavanda’nın girdiği bir pozisyonda penaltı ile ilgisi olmayan bir pozisyonda çalınan penaltı düdüğü ve ardından N’doye’nin penaltıyı kaçırması ilahi adaletin bir göstergesiydi.

Yine karşılaşma boyunca Akhisar Belediyespor’un ender kullandığı bir köşe vuruşunda ön direkte yine Constant’ın adamını kaçırması sonucu Roghedella’nın golüyle skor 2-1 oluyordu.

Özer, Aykut ve Okay’ın yerine giren Oscar Cardozo, Marko Marin ve Mehmet Ekici’yle rakip sahada daha çok topla oynamaya başlayan Trabzonspor, Cardozo ile beraberlik golünü bulsa da galibiyeti getirecek gol için süre yetmedi.

Maçın geneline bakıldığında Trabzonspor yıllar sonra ilk defa bu kadar organize bir 90 dakika oynadı. Takım halinde koştu, mücadele etti, pas yaptı. Son vuruşlarda biraz daha becerikli olunsa ya da şans Trabzonspor’dan yana olsa skor çok daha farklı olabilirdi.

Şimdi Trabzonspor’da eksiklikleri giderme zamanı. Şota Arveladze’nin ligin ilk üç maçını tekrar izleyip Trabzonspor’un neleri yapamadığı hususunu masaya yatırması gerekiyor. Zira yıllar sonra ilk defa bu kadar geniş bir kadro var ve kadroda oldukça kaliteli isimler bir arada. Akhisar Belediyespor maçında kadroda yer bulan yedekler bile heyecan verici. Oyuna giren Oscar Cardozo, Marko Marin ve Mehmet Ekici üst düzey. Douglas’ın da takıma katılmasıyla stoper mevkiinde yaşanan önemli eksiklik giderilmiş olacak.

Trabzonspor’da Douglas’ın, Marin’in, Bosingwa’nın da katkı yapacağını düşündüğümüzde Nazım Hikmet’in “güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler” dizelerini bu sezon yeniden ve yüksek sesle söyleyeceğiz. İnşallah.

Bir Yorum Yazın