ÜÇTE ÜÇ İÇİN DİK OYNA!

Sezon başlamadan yaşanan sıkıntılara karşın ligin ilk 2 haftasında alınan 6 puan Trabzonspor’da yeniden futbolun konuşulmasını sağladı.

Her ne kadar futbol olarak göze hoş gelen bir oyun ortaya konmasa da galibiyetle neticelenen maçlar yaşanan sıkıntıları bir nebze de olsa unutturdu.

Nitekim, Ganzilis’in Hüseyin Avni Aker’e veda ettiğimiz yılda kulüp için hazırladığı #AvniAkerVedaYılındaSeniÇağırıyor videosu yeniden futbolu hatırlamamızı sağlıyordu. Ganzilis sayesinde geçmişe doğru yol aldık, hüzünlendik, tebessüm ettik. Teşekkürler Ganzilis.

Bu hafta Hüseyin Avni Aker’de misafirimiz Akhisar Belediyespor. Milli maç nedeniyle lige verilecek araya üçte üç yaparak girmek oldukça önemli.

Akhisar Belediyespor da lige iyi bir başlangıç yaparak 2 maçta 4 puan topladı. Çok koşan ve mücadele eden bir kadroya sahipler. Geçtiğimiz yıl gollerin bir çoğunu Bilal Kısa’nın ortası ve Gekas’ın kafa vuruşuyla kazanan Akhisar’da bu yıl bu iki isim de yok. Ancak, Premier lig deneyimi olan Hugo Rodellega Akhisar’ın en büyük gol umudu olacak.

Trabzonspor’da ise Mehmet Ekici iyileşti. Bosingwa’nın dönmesi ise 2 ayı bulacak. Bunun haricinde, Beşiktaş maçının ardından en az 2 transferin yapılacağı açıklanmıştı. Haftaiçi Marko Marin ve Douglas ile anlaşma sağlandı ve imzalar atıldı. M’bia, Cavanda, Okay ve N’doye gibi takıma doğrudan katkı veren isimlerin ardından Marko Marin ve Douglas gibi isimlerin de takıma katılması kadro kalitesini artırdı. Umarım Marko Marin ve Douglas da beklenilen katkıyı verir takıma.

Trabzonspor’un en büyük gol umudu ise iç saha performansı bir hayli iyi olan Cardozo olacaktır diye düşünüyorum. Umarım Şota Arveladze çift forvet oynatmayı dener.

Kâğıt üstünde iyi bir kadroya sahip olduğunu söyleyebileceğimiz Trabzonspor’un milli maç nedeniyle lige verilen arayı iyi değerlendirmesi gerekiyor. İyi pas yapan, dik oynayan bir takıma özlem duyuyoruz.

Üçte üç için dik oyna!

 

Bir Yorum Yazın