AHLAKLI TEKLİF

Bir haber sitesi yine manşet atmış:

“Fenerbahçe’ye Büyük Müjde!”

Bu sefer alevli top resmi yok ama kocaman amblem koyup altında müjdeyi vermişler. Hani Fenerbahçe CAS kararının iptali için İsviçre Federal Mahkemesi’ne başvurmuştu ya; tamammış o iş! Nereden mi belli? Alman hukuk bürosu şu teklifte bulunmuş:

Eğer yapacağımız savunmayla Fenerbahçe’nin bu sezon Şampiyonlar Ligi’ne gitmesini sağlarsak sizden 2 milyon Euro nakit para istiyoruz. Tam tersi olursa da sizden hiçbir ücret talep etmiyoruz.

Tabii bizim şerefli basın da garanti davayı görünce başlamış ellerini ovuşturmaya.

100 metre öteden belli olan yanlışları sıralamaya başlayalım:

1- Fenerbahçe’nin İsviçre Federal Mahkemesi’nde hiçbir şansı yok. Bunu hep söyledik, söyleyeceğiz.

2- Orası Türkiye değil, asgari ücret tarifesi diye bir şey var. Alman avukatlar davayı kaybettikleri takdirde ücret almayacak olsa bile sırf dava sürecinde yaptıkları danışmanlık için zaten binlerce Euro ücret alırlar. Hem de saat başına alırlar. Kimse o işi, hele böyle bir davada bedava yapmaz ve dediğim gibi zaten düzenlemeleri buna müsaade etmez.

3- Hukuk bürosunun teklifini herkes yapabilir. İsviçre’de dava açma ruhsatı olan her avukat şu teklifi yapabilir:

Ey Aziz Yıldırım, şimdi ben sizin için Federal Mahkeme’ye bir dilekçe vereceğim. Bir şey çıkmazsa canınız sağ olsun ama olur da kabul edilirse 2 milyon Euro’nuzu alırım

Böyle yağlı müşteri bulmuşken bu teklifi yapmayacak, yapamayacak avukat var mı, esas ona bakmak lazım.

Bu süreç inşallah bu yaz büyük oranda tamamlanacak gibi görünüyor. Bir dahaki yaza da geçmişe dönük daha ince hesaplar yapıldığında sırf Fenerbahçe hisselerinin değeri düşmesin diye yapılmış manipülasyonlar masaya yatırılacaktır. İşte o manipülasyonlar araştırılırken gazete haberlerine büyük öncelik verilecektir.

Bu tür haberlere iyi niyetiyle alet olan gazetecileri tenzih ederim (Aslında ana akım medyada öyle bir gazeteci görmedim ama biz yine de ahlaki görevimizi yerine getirmiş olalım); milyon Dolarlık hisse değerlerinin söz konusu olduğu ortamda yanıltıcı haberler yayınlayıp birilerinin cebi boşalırken öbürlerinin cebini doldurmaya alet olanlar bu ahlaksızlığı üç kuruş para için yapmış olsa da hesabını milyon Dolarlarla vermek zorunda kalabilirler.

Bizden uyarması. Biz 3 yıldır ne dediysek oldu. Bahsettiğim gazetecilerin kuyruğuna takıldığı suç örgütü mensuplarının ise akibeti belli. Bizden söylemesi.

Bir Yorum Yazın