TRABZONSPOR BAŞKANI HACIOSMANOĞLU SİYASET BATAĞINDA

Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu kongrede 5 aday arasından seçilerek göreve geldiği gün, tek rakibi olan Muharrem Usta’nın önünde ipi göğüslediğinde ilk tepki olarak kazanan Hacıosmanoğlu’nu iki kötünün iyisi olarak algılamıştık. Nedenine gelince; malum, Muharrem Usta’nın İktidar yanlısı olup siyaset ilişkilerini Trabzonspor kulübüne sokacak olmasının korkusu ve Trabzonspor’un siyaset üstü kimliğini zedeleyeceği doğrultusunda çekinceler vardı. Seçimin hemen sonrası Trabzonspor  Başkanı Hacıosmanoğlu’nun, ilk açıklamalarından belki de en önemlisi olan “Trabzonspor Başkanı konuşmaz icraat yapar” sözünü söylemesi camiamızın kısa bir süre için olsa da gözünü boyamaya yetmişti. Ama maalesef haftalar ilerledikçe, yağmurdan kaçarken doluya tutulduğumuzu anlamış olduk. Bu düşüncemize sebebiyet veren, samimiyetsiz ve tutarsız konuşma ve açıklamalar yapan Başkan Hacıosmanoğlunun ta kendisidir.

İbrahim Hacıosmanoğlu

Önce Trabzonspor taraftarlarına formalarıyla Gezi Parkı eylemlerine katılmamalarına dair resmi siteden açıklama yaptıran ama bunun akabinde Trabzonpor Başkanı kimliğiyle AKP Kazlıçeşme Mitingi’ne katılarak camianın tepkilerini üstüne çeken Başkan Hacıosmanoğlu’nun ne yapmak istediğini anlayan varsa beri gelsin. Böyle çelişkili açıklamalar hayatımda görmedim! Trabzonspor Başkanı TV de yaptığı açıklamalarla taraftarları utandırmaya devam ediyor. Trabzonspor’u siyaset batağına sürükleyerek, ikiye bölerek çok ayıp ediyor.

Hacıosmanoğlu M. Odyakmaz’ı neden korumaya aldı? M. Odyakmaz’ın ne denli şike olaylarının içinde olduğu tapalerden belli. Peki o zaman Hacıosmanoğlu bu şahsı neden korumaya çalışıyor? Aralarında oluşan bu bağ nedir?

Geldiği günden beri ve Hasan Al’ın yazdığı “Kupa Başbakanda” adlı kitapta belirttiği ve herkesin bildiği gibi, tek bir kere bile Başbakan’dan, şike sürecinden bahsetmedi, haklı şampiyonluğumuzu istemedi. Bu bile bu makamın ne kadar siyasetle içi içe olduğunun bir göstergesidir.

Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu bana göre adalet inandırıcılığını kaybetmiştir ve malesef Trabzonspor’u kullanarak sadece iktidar partisinin milletvekilliği ve bakanlığı için oynamaktadır. Burada TFF önünde yaptığı ve kendisini takdir ettiğimiz tarihi şike konuşması da hiçbirşey değiştirmez. Biz bu adalet davasına başkan Hacıosmanoğlu olmadan da başlamıştık ve onsuz da sürdürmesini çok iyi biliriz. Ya olduğun gibi görüneceksin ya da göründüğün gibi olacaksın. En az bunun kadar önemli olan şudur: Siyaseti Trabzonspor’umuza bulaştırmayacaksın çünkü Trabzonspor siyasetler üstüdür, milyonlarca ayrı düşünceye sahip taraftarı vardır ve bunları bölmeye kimsenin, Hacıosmanoğlu dahil kimsenin hakkı yoktur. Bundan böyle Hacıosmanoğlu benim başkanım değildir çünkü onun adalet anlayışıyla benim adalet anlayışım bağdaşmamaktadır. 6 Temmuz 2013 Cumartesi günü bu sefer yine FIFA önünde Zürich’te Adalet ve Temiz Futbol eylemlerimize devam edeceğiz.

Saygılar, selamlar.

Bir Yorum Yazın