AŞK 6 HARF DEĞİL, ADALET 6 HARFLİDİR

Türkiye Cumhuriyeti’nin futbol birinci liginin görüntülerini tüm dünyaya servis eden lig tv kuruluşu, yeni bir reklam cümlesi ile arzı endamını sunmuş futbol severlere. Romantizmi doruklara, duygusallığı tepelere çıkaran küçük videolarla, ulusal ve yerel kanallara servis edilmiş bu reklam sloganı.

Aşk 6 harflidir demiş, futbolu kastetmiş, güzel bir vurgulama gibi duruyor öyle değil mi fakat içi boş bir vurgu, bir o kadar samimiyetsiz artık.

Aşk 6 harfli değil, siz türk insanını sosyopsikolojik olarak sadece İstanbul takımlarının taraftarı olmak zorundalığına ittiğiniz günden beri.

Aşk 6 harfli değil, gazetelerinizi sattırmak için manşetlerden olmayan futbolcu kavgalarını, gerçekleşmemiş yönetici kızışmalarını senaryo halinde yazıp, insanları birbirine düşman ettiğinizden beri

Aşk 6 harfli değil, Türk futbolcularını dalga konusu yapıp, yabancı futbolcuları Türk insanlarına binlerce kişi ile havaalanlarında karşılattığınızdan

A - D - A - L - E - T

beri.

Aşk 6 harfli değil yıllarca insanların, parası, gücü ve büyüklüğü olana tapması için Anadolu takımlarının maçlarını kasten yayınlamadığınızdan beri.

Aşk 6 harfli değil, psikolojik olarak çocukların,gençlerin beyinlerine eşitsizliği, hegamonyayı benimsetmek için eğittiğiniz spikerlerin yanlı maç anlattığından beri.

Aşk 6 harfli değil, siyahı beyazdan, doğuluyu batılıdan ayırıp sınıf ayrımcılığı yaptığınızdan beri.

Aşk 6 harfli değil, emek hırsızlığını, yani şikeyi yasal, küçük bir hata olarak görüp suçlunun ve yandaşlarının yandaşçısı olduğunuz günden beri.

Aşk 6 harfli değil, küçük bir çocukken gazozuna futbol oynayan çocukları birbirine bıçaklattığınız, linç ettirdiğiniz günden beri.

Aşk 3 harflidir, İlk önce hayata karşı beslenir, yaşamaya, doğaya;  daha sonra insanlara karşı duyulur, bir çocuğu seversin, bir adamı ya da bir kadını, bir babayı, anneyi, bir insan seversin. Karşına bir çift renk çıkar, bir şehir, seversin, aşık olursun, ömrünü adarsın, onunla yatıp onunla kalkarsın, kimse ona dokunmasın istersin, sende başkasının aşkına dokunmazsın, ama bir gün biri gelir, yıllarca büyüttüğün hayallerini çalar, umutlarını alır, aşkına dokunur…

 

İşte o gün Aşk gerçekten 6 harfli olur, “Nefret” duyar, “Adalet” ister.

 

Aşk Bazıları için 6 harflidir bu ülkede, Adalet’tir, Futbol Değil.

2 comments
  1. Pingback: Anonim

Bir Yorum Yazın