ŞOTA ARVELADZE VS ŞENOL GÜNEŞ

2015-2016 Süper Lig Hasan Doğan sezonunun ikinci haftasında 22 Ağustos Cumartesi günü saat 21.45’te ilk haftayı galibiyetle kapatan Beşiktaş ve Trabzonspor karşı karşıya gelecek.

Bir tarafta lige fırtına gibi bir başlangıç yapan ve 5-2 galip gelen Beşiktaş diğer tarafta ise lige sıkıntılarla giren ve ilk hafta zor kazanan Trabzonspor olsa da maçın favorisinin olmadığı söylenebilir.

Beşiktaş her ne kadar farklı kazanmış olsa da defans zaafiyetleri göze çarptı ilk maçta. Trabzonspor hızlı oyuncuları ile Beşiktaş defansına oldukça zor anlar yaşatabilir.

Yine Beşiktaş’ın hızlı orta saha oyuncuları geçtiğimiz yıl gibi Trabzonspor orta sahasına baskı kurarsa ve kolay adam geçen Gökhan Töre, Olcay ve Oğuzhan gibi futbolcularıyla pozisyon bulmada hiç zorlanmayacaklardır.

Ama bu yıl Trabzonspor’da M’bia faktörü var. Oynadığı maçlardan gördüğümüz kadarıyla sahada basmadık yer bırakmıyor. İnisiyatif alıyor, takımı yönlendiriyor ve gerektiğinde oyunu soğutuyor.

Trabzonspor’da en önemli eksik ise Mehmet Ekici’nin oynayamayacak olması. Bu da Trabzonspor’un pozisyon bulma gücünü epey azaltacaktır.

Sezon başında yaşanan tüm sıkıntılara ve sakatlıklara rağmen Trabzonspor’un bu maçtan 3 puan alması gerekiyor. Yaşanan tüm bu olumsuzlukları bize unutturacak tek şey galibiyet. Umarım kayıpsız yaşanan bir hafta olur.

Öte yandan bir tarafta Trabzon şehri ve Trabzonspor camiası için anlamı büyük olan Şenol Güneş var. Her ne kadar Beşiktaş’ın başına geçtikten sonra şampiyonluk ile ilgili sözleriyle bizi yaralasa da Trabzonspor tarihinde her zaman önemli bir isim olacaktır Şenol hoca. Diğer tarafta ise Şenol Güneş’in öğrencisi ve Trabzonspor tarihine altın harflerle ismini yazdırmış bir başka yıldız olan Şota Arveladze var. Bu iki isim de maçı anlamlı kılıyor.

Umarım dik oynayan bir Trabzonspor sahada olur ve maçı kazanırız.

Bir Yorum Yazın