‘Şİke BİrlİĞİ’nİ ve destekleyenlerİ kınıyoruz!

Az önce aldığımız habere göre adı şike skandalında da yer alan eski İstanbul Büyükşehir Belediyespor yeni İstanbul Başakşehir FK Başkanı Göksel Gümüşdağ, 18 kulübün desteğini alarak Kulüpler Birliği Başkanı oldu. Bu 18 kulübün arasında Trabzonspor’un yer alması ”şikeye karşı” göstermiş olduğumuz tutumu ayaklar altına aldı. Her kim bu sonucun ortaya çıkmasına neden olduysa ilk günden beri göstermiş olduğumuz ‘temiz futbol’ tutumunu bir kez daha ortaya koyarak kendilerini kınıyoruz.

ONUR’LU TRABZONSPOR ÇAĞRISI

Şike skandalının baş mimarı olarak hüküm giymiş Aziz Yıldırım‘ı her maç sonrası arayarak ‘Baba’ diyen bir ismi, Kulüpler Birliği’nin başına getirilmesini sağlamak  nasıl bir samimiyetsizliktir. Yine birileri çıkıp kulüp çıkarları diye geveleyecek ama biz çıkardan çok ‘Onur’lu Trabzonspor’ peşindeyiz. Çoğumuzun Trabzonspor şampiyonluğu dahi görmemesi bu kulübü başarı için değil duruşu için sevdiğimizi göstermeye yetiyor. Tekrar yineleyerek söylüyoruz ki biz Onur’lu bir Trabzonspor istiyoruz. Kısa vadeli çıkarlara mahkum edilen bir Trabzonspor’u değil.

HAKKIMIZI BİZ SAVUNMASAK KİM SAVUNACAK?

Şike skandalının ardından 4 yıl geçti ve bugün şike mahkumları kahraman olarak gösterilmeye devam ediliyor. Sanki hiç şike yaşanmamış gibi herkes üç maymunu oynamaya devam ediyor. Bu noktada Trabzonspor yönetiminin karşı duruş göstermesi gerekirken şikecilerin değirmenine su taşıması sabrımızı her geçen gün taşırıyor ve ille de kongre diyoruz.

GÜMÜŞDAĞ’IN ŞİKEDEN 21 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Göksel Gümüşdağ hakkında yer alan iddianamede, Gümüşdağ’ın Fenerbahçe-İBB maçında yapılan şike eylemine iştirak etmek ve örgüt içindeki hiyerarşik yapıya katılmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek suçlarından 8,5 yıldan 21 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

iŞTE AZİZ YILDIRIM’A BABA DİYE HİTAP ETTİĞİ TAPE

 

Bir Yorum Yazın