BİR ÖZGÜR KALEM: HAKAN KULAÇOĞLU

Hakan Kulaçoğlu uzun süredir yazdığı Fotomaç gazetesinden kendisine uygulanan sansür nedeniyle ayrıldı.  Zaten Fotomaç’a beslediğimiz ufak sevgi kırıntılarının iki sebebinden biriydi kendisi (diğer isimse Olcay  Çakır’dır).  Bu nedenle Fotomaç’ı kınamanın bir anlamı olmadığına inanıyorum.  Hakan Kulaçoğlu’nun yazılarından mahrum kalmaları bile yeterlidir.

Uzun süredir  Hakan Kulaçoğlu ve Olcay Çakır’ın yazdığı yazılarla şike sürecinde bir miktar dik durur gibi olan Fotomaç maalesef Trabzonspor yönetimine yaptığı saldırır tarzda  haberlerle başlattığı tek cepheye dönme hareketini  Hakan Kulaçoğlu’nun yazısını yayınlamayıp sansürcü bir yaklaşım göstererek devam ettirmiştir.

Şike süreci öncesinde  yazdığı, objektifliğe önem veren yazıları ve şike sürecinde yazdığı eleştirel yazılarıyla taraftarın değil vicdanın sesi olmayı başarmış,  camiamızın özgür kalemleri arasında yer alan sayın Hakan Kulaçoğlu’nu umarız yakın zamanda kalite kokan yazıları ile  yeniden okuma fırsatı buluruz.

Ekşi Sözlük’de Dik Oyna yazarlarının konu ile ilgili yorumlarından:

 

Şartlar ne olursa olsun, susturulması için ne kadar bastırılırsa bastırılsın, haklı olduğu davada ve bilhassa geçen sene yaşananlar konusunda susturulamayacak olanların başında gelen ve asıl mesleği hekimlik olsa da bizim kendisini tanıdığımız yönü ile yorumcu ve spor yazarı olan güçlü kalem.

Ben onun mahkeme kararı açıklandığında, sevinçten hüngür hüngür ağladığını veErdal Hoşile telefonda konuşamadığını bilirim; ki, sırf oradaki saflığı ve davaya inanmışlığı bile onu sevmek, ona saygı duymak için bana yeter. Neticede kendi çapımda, elimden geldiğince sonuna kadar destekçisiyim. E zaten bundan sonra; artık yer yarılsa da, gök delinse de birilerinin kirli parası ve çabaları ile temizlenemez geçen sene o birilerinin yüzüne gözüne bulaştırdığı ve Türk futbol tarihine kara bir leke olarak düşen o çamur.

Trabzonspor taraftarı sabretti ama susmadı, bundan sonra da susmayacak. Hatta sadece iade edilecek bir kupa ile de değil, devamında şikeciler hakettiği cezasını alana kadar susmayacak, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Hakan Kulaçoğlu için bundan sonra Fotomaç olmaz başka yer olur, neticede doğru bildiği yolda devam edecektir eminiz. Umarım daha iyi bir yer olur ve olacaktır da, ama etmese dahi ne olacak ki? Sonuçta kendisinin bu süreçte yaptıklarını şöyle bir düşünüyorum. Herkes susarken O, o kadar sefer söylenmesi gerekeni zamanında ve doğru kişilerin yüzüne karşı söylemeyi başardı ki, bundan sonra artık eminim içi gayet rahattır; hani derler ya; vazifesini yerine getirmenin huzuru ile yüzü pak, alnı ak köşesine de çekilebilir yoruldu ise… Ama az bir şey tanıyorsam yazdıklarından kendisini; okula yeni başlamış bir çalışkan öğrenci şevki ve artan enerjisi ile bundan sonra da yılmadan devam edecektir mücadelesine.

Ama o malum şikeciler var ya, işte o şikecilerin yatacak yeri dahi yok, ne burada ne başka yerde. Adalet yerini bulana kadar, gene eskilerin tabiri ile ikinci cihanda da yakalarındayız…

agrali miles, 31.07.2012

 

 

 

Doğru bir karar ile malum gazeteden ayrılmasını desteklediğim spor yazarı.
Malum gazetenin, malum bir takım ile ne kadar içli dışlı olduğunu bilmeyen kalmadı. İyi de olsa, kötü de olsa mutlaka malum takımlarının reklamını yapmaktan çekinmezler. Buraya kadar her şey normal.
Ancak son süreçte Trabzonspor taraftarının sesi olan Kulaçoğlu’na yapılanlar bardağı taşırdı. Kendi lağım bataklarına çekmek istedikleri insanların onların tarafına gelmemeleri karşılığında aptalca kararlar ve uygulamalar başladı.
Sonuçta Trabzonspor taraftarı sayın Kulaçoğlu’nun daima yanındadır, destekçisidir. Bunları sözlük genelinde ve forum sayfalarında görebilirsiniz.
Evet kişinin dostu kendi aynası gibidir.
Ve dürüst, mert bir insan olan Kulaçoğlu’na destek “TAM”dır.
ben bunu daha onceden gormustum, 31.07.2012

 

 

 

Doğru söylediği için dokuz köyden kovulmuş Trabzonspor sevdalısı doktor.
dakka 1 gol 1, 30.07.2012

 

Bitirirken haddim olmayarak belki de, eklemek istiyorum: sitemizin kapıları kendisine sonuna kadar açıktır.

Bir Yorum Yazın