HAMİ GELİYOR GOL GELİYOR

“gol geldi ikinci gol geldi” , “bu da hakemin hediyesi” , “bir son dakika golü her şey bitsin”…

Bir maçta söylenen sözler replikmiş gibi ezberlenebilir mi? Ben ezberlemiştim. 9 yaşında o maçın gollerini bana anlattırırlardı:

“Ünal rakibinin üstünden geçti, hami geliyor gol geliyor.. evet evet..”

Sıradan bir maç değildi. Öztürk Pekin de bunu söylemişti; “Böyle maç seyretmedim, böyle maç izlemedim”. Kimse böyle bir maç izlememişti..

Yaşı tutan çoğu trabzonsporlu daha şimdiden hangi maç olduğunu anlamıştır. Evet o efsane Lyon – Trabzonspor maçı. İşin ilginç yanı bu maçı nerede, nasıl ve kiminle izlediğimle ilgili beynimde kalan hiç bir bilgi kırıntısı yok. O güne dair aklımda kalanlar Öztürk Pekin’in anlatımı, goller ve son dakikada Petranovic’in boşa çıkıp yandan auta giden Lyon şutu. Evet Petranovic genellikle boşa çıkardı ama nedense bu pozisyon aklımda net olarak kalmış.

Hami, Şeyhmuz ve Orhan’ın attığı gollerle 4-3 kazandığımız maçın kadrosu da şöyleydi: Petronovic, İsmail, Kemal, Olsen, Mehmet, şeyhmuz, Ogun, Ünal, Orhan, Hami ve Cyzio.

Trabzonsporlular olarak “unutamadığınız 5 maç sayın” deseler eminim herkesin listesinde bu maç olacaktır.. Artık teknoloji gelişti. Her an bir maçı izleme şansı yoktu insanların. Alternatif olarak maç anlattırılırdı. Şimdi öyle mi..

Bir Yorum Yazın