BİR YALAKALIK DESTANI

Trabzon  tarihinin en karanlık dönemlerinden birinden geçiyor. Çünkü yöneticileri vasıfsızlık konusunda bir destan yazıyorlar. Ak Parti döneminde  Trabzon’dan çıkan iki bakandan biri şehirde arazi mafyası olarak anılırken, bir başkası yolsuzluk dosyaları içinde boğuluyor. İkinci kez belediye başkanlığına seçilen OFG ise  Yıldızlı Güven Hastanesi ile yaşadığı trajikomik olayla  gündemdeki yerini koruyor. Gizli ortaklık mı başka bir şey mi  henüz kesin değil durum. Bir milletvekili Özel Avrasya Üniversitesi üzerinden rüşvet yendiği iddiası netleşmeden terk- diyar eyledi, geride kalan serveti  ailesi ve  ortağı henüz pay edemedi.  Bir tane milletvekili  Şike Yasasını ılımlaştıran yasaya “EVET” dedi. Bu kadar kötü yöneticileri varken bu şehir hala ayakta ise  adı Trabzon olduğu için olmalı.

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Akyazı  Spor Kompleksi için  bir karar aldı bugünlerde…. Recep Tayyip Erdoğan Spor Kompleksi.  Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun getirdiği bu öneriyi haliyle onayladı Ak Parti delegeleri.  Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu da bu koltuğu kendisine bağışlayan efendisine  aşkını gösterdi.  Trabzon’daki herkesin bildiği üzere  kendisi  tabanı olan bir başka partiden aday gösterilseydi yüzde 10, tabanı olmayan bir partiden aday olsaydı yüzde 1 bile alamazdı 5 yıl başkanlık yapmış olmasına rağmen. Böyle  idarecilik harikası bir  vatandaşı da  başımıza musallat ettiği için Trabzon halkının yüzde 60’ına  teşekkürlerimizi sunmaktan kendimizi alamıyoruz.

 

 

 

 

OFG diyor ki Akyazı için en büyük desteği RTE vermiş.

Biz de soruyoruz;

-Akyazı karşılığında  alınacak Avni Aker-Yavuz Selim-19 Mayıs üçlüsünün  yaklaşık değeri nedir?

-Zaten maliyeti karşılayan bu arsada en büyük emeği bulunan Hüseyin Avni Aker ismini ne yapacağız? Yok mu sayacağız?

-Küresel ısınma bu kadar gündemdeyken bu kadar büyük bir parayı  denize dökmenin  hangi akıl-fikir ekseninde yoğrulduğundan bağımsız bu projeye okey vermenin amacı nedir?

– 2004 yılında Akçaabat Belediyesinin aynı mantıkla yaptığı parkı Karadeniz geri almışken bu  spor kompleksinde hangi güvenlik önlemleri alındı?

-Dolgu çalışmalarını hızlandırmak için Sera Gölünü oluşturan heyelan bölgesinden  dolgu malzemesi kimin izniyle alındı?

-Yarın-öbür gün muhtemel bir  heyelan  faciasında Yıldızlı ve Sera Gölü çevresinde yaşanacak  can-mal kaybındaki en büyük desteği vermiş o

lan siz(ttüm Trabzon milletvekilleri ve Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu) sokağa çıkabilecek misiniz?

-Ancak oy vakti gelince aklına şike gelen ve şike anıtı dikeceğiz diyen siz Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu şikecilerin en büyük kollayıcısı olan Recep Tayyip Erdoğan’ın ismini Trabzonspor ile yan yana getirmeye nasıl cüret edersiniz?

 

Ve son olarak  şunu diyoruz:  #affedersinizofg

Bir Yorum Yazın