SEDAT TUNALI’YA YANIT

Dün yazdığım  YALANLAR ÜSTÜNE başlıklı yazıda geçen bir kısımdan dolayı bugün sitemizin iletişim adresine Sedat Tunalı’dan bir mail düşmüş. Öncelikle bu maili noktasına virgülüne dokunmadan sizlerle paylaşmak istiyorum.

kimsin bilmiyorum, ama önyargılı bir çakal olduğunu düşünüyorum.

demek trabzon benden arınırsa temizlenir öyle mi…

ulan pezevenk, benim hiç sahibim olmadı, ya sahibini söyle banaq ya da erkek gibi çık karşıma ve iddialarını kanıtla

iddialarını kanıtlarsan özür dileyeceğim, kanıtlayamazsan rezil edeceğim seni…

çok iftiracı ve pezevenk gördüm, yenilerinden de korkmuyorum haliyle

demek oda tv de ulusalcı sabah grubunda ergenekon düşmanı oldum he mi

birazcık ahlakınız olsa oda tv de sadece 2-3 yazı yazdığımı onların birinde de bugünün ergenekon! mağduru aykut kocaman a övgüler olduğunu görür ve paçavra iftirayı atmazdın

birazcık vicdanınız olsa, trabzon ve trabzonspor uğruna sizin hayallerinizde göremediğiniz adamlarla mahkemelere düştüğümü görüp , eliniz titrerdi iftira atarken

birazcık öngörünüz olsa, şenol hoca ile başkanlık meselesini bizzat kendisiyle konuştuğumu anlar ve böyle bir iftira atmazdınız

ama bunların hiçbiri yok sizde
ben de sizsin anladığınız dilden yazacağım sizi.

sizin gibilerin varlığı hayatı anlamsızlaştırıyor, insan trabzonlu olmaktan utanıyor

colmanla serkan şenol güneş in ağzına sıçınca nasıl da açığa çıkıyor komğplekskeriniz

uğraşmayın hiç, ben sizden değilim, ben trabzonu karşılıksız sevdim

 

Öncelikle belirtmek gerekir ki ben kendisinin üslubuyla yanıt vermeyeceğim.

Ben bir ekşi sözlük yazarıyım. Ekşi Sözlük, Dik Oyna ve İtü Sözlük harici  bir de amatör düzeyde sayılacak bir şekilde  basketbolla ilgili bir blog yazıyorum. Bunların haricinde  BMN’de sadece üç adet yorumum var. İkisi transfer nedeniyle üstüne gidilen Şenol Güneş’i desteklemek ve takımımıza istemeden zarar veren taraftarı uyarmak amaçlı.  Üçüncüsü ise basketbol takımlarının  vizyon açısından ne kadar önemli olduğunu anlatan bir yorumdu. Daha sonra bu yazıyı da Dik Oyna’ya aktardım.  Bordomavi.net’e üye olma sebebim de  transfer forumları gibi ziyaretçilere kapalı olan bölümleri görebilmekten başka bir şey değildi.

 

İşte Sedat Tunalı.  Beni araştırmaya davet eden Sedat Tunalı.  Küfürlü twitini ararken gördüğüm üzere  yazdığım yazıyı Bmn’den birileri istediği için yazdığımı düşünüyor.  Gerçeği bilmeli ki kendisinin aksine benim hiç sahibim olmadı.  Neyi doğru bildiysem onu yazdım, onu söyledim.

İnternette bulunması zor bir yazıdan başlayayım.  Sedat Tunalı  Haberturk.com’da yazmaya başlamış. Habertürk Tv’nin spor müdürü de Okay Karacan olmuş o sıralar.  Ancak  kendisi Haberturk.com’un spor müdürünün de Okay Karacan olduğunu düşünüyor ve kendisini ülkenin en iyi spor yöneticilerinden diye tanımlıyor. Şimdi yazıyı bulamadığım için hatıralarımdan arta kalanı yazıyorum.  Cümlenin birebir aynı olmama durumu için şimdiden bu satırları okuyanlardan özür dilerim.

 

sedattunali.wordpress.com-2011-06-08-oyum-tuncay-ozkana

Bu yazıyı yazan kişi 29 Aralık 2011 tarihinde Şırnak’ın Uludere ilçesinde yaşananlar içinse bunları yazmaktan çekinmedi.

 

twitter.com—-TunaliSedat-status-152325510637162496(1)

twitter.com—-TunaliSedat-status-152330035603316736

 

Bu twitlerden benim anladığım Ergenekon’un Uludere olayında parmağı olduğudur.  Merak ettiğim nokta ise bu örgütün liderlerinden biri olarak gösterilen birine oy verecek kadar güvenen bir isim, nasıl olur da lideri olduğu ileri sürülen örgütü  Pkk’dan daha öte bir yere koyar.  Yanlış hatırlamıyorsam aynı gün Ergenekon soruşturması ile ilgili twitler vardı ama bulamadım. Başka bir gün de yazılmış olabilir ama araştırmak istemedim. O kadar da boş vakti olan biri değilim.  Acaba bu kısa zaman içinde görüşlerdeki bu değişikliğin sebebi nedir?

 

Ve gelelim asıl konuya. Ben radyodan bile Trabzonspor maçı dinleyemeyecek kadar  heyecanlı biriyim. Şampiyonlar Ligi maçlarının her birinde en az 2-3 kilo vermişimdir.   Maçların bitiminden sonra kendime gelmem 2-3 gün buluyordu, en iyi ihtimalle.  Aşırı heyecan ve totem derdiyle Trabzonspor’un hiçbir maçını Avni Aker’de izlemedim. İzlemiş olsaydım, bu yazıyı yazamayabilirdim belki de.  Ben Şenol Güneş’i görsem dilim tutulur bir şey diyemem. Kalırım öylece. Ama Trabzonspor’u karşılıksız sevenler demek ki şu anda kulübü ayakta tutan tek isimin, Şenol Güneş’in, ağzına bazı futbolculara bir şey yaptıranlarmış. Üzgünüm ben Trabzonspor’u hiç sevmiyormuşum, bunu anladım. Ben Trabzonspor’u sevmenin hak edene hak ettiği şekilde eleştiri getirmek olduğunu düşünmüşüm, yanılmışım.   Meğerse kulübün yapıtaşlarına küfretmek gerekiyormuş.   Trabzonspor’u sevmek yazdığı şeyi bloğuna koyarken kibarlaştırmakmış. Sıçmak yazamayıp hacet yazabilmekmiş.

 

Merak ediyorum… Şenol Güneş’in yüzüne nasıl bakabilecek Sedat Tunalı.  Ama kimden bahsediyoruz ki. Belki de o küfrü ettiği akşam arayıp konuşmuştur.

 

Ben delil olarak gördüğüm her şeyi yazdım.  Ağır hakaretlerine rağmen kendisini mahkemeye vermeyeceğim. Yazdığım hiçbir şeyin iftira olduğunu düşünmüyorum.  Ancak beni olmadığım biri gibi gösterip, hedef gösterip, iftira ve hakaretlerle saldıran Sedat bey  iddialarını nasıl kanıtlayacak merak ediyorum.  Çünkü hiçbir iddiasını kanıtlayabileceğini düşünmüyorum, hatta bütün iddialarının benim bir taraftar platformuyla ilişkili olmamdan öte bir dayanağı yoktur. Başta da söylediğim gibi kendisinin iddia ettiği gibi bir bağım da yok. Yazdığı bütün hakaretler ile kendisini baş başa bırakırken 17 Mart 2012 tarihli bir twitini paylaşmak istiyorum.

 

twitter.com—-TunaliSedat-status-180777568067272704

 

 

“Senol gunes de herkes gibi elestirilebilir. Ama bunu
terbiye sinirinin disina cikarak yapana lagim faresi
denir.zavalli denir. İt denir.”

 

Terbiye sınırlarının çok dışındaki twiti ile bu ünvanlardan hangisini kendisine yakıştırır bilemem ama kendi söylemidir.  Bu derece kendi söyleminden habersiz bir kişinin hiçbir iddiası dikkate alınmaz ama yaptığı karalama kampanyası nedeniyle yanıt vermek gerekti.

 

Kendisinin bloğunda yazdığı hakaretlerle süslü yazıyı da ekleyip kendisinin hakaretlerini buraya yazıp yazının edep seviyesini düşürdüğüm için özür diliyorum.

 

(Yazdır – İftiracı bir pezevenk siteya dair _ Sedat Tunalı Yazıları)

 

**Bu yazının içinde geçen bir cümle yanlış anlaşılmaya neden olmuş.  Bana Bmn’nin tetikçisi ithamı geldiği için kurduğum bir cümle Bmn’de yazanların tetikçi oldukları şeklinde anlaşılmış olabilir. Niyetim kesinlikle bu değil. Yanlış anlaşılmaya neden olduysam özür dilerim.

Bir Yorum Yazın