HUYSUZ İHTİYARA SAYGILARLA

Bilen bilir; sıkı bir Halilhodzic fanıyım. Oynattığı futbolu çok sevmem. Fransız ekolündendir. Orta sahaların mücadelesidir biraz.

Vahid hocanın geleceğini öğrenince çok sevindim. Cezayir’le olan başarıları değildi bu sevincimin nedeni. Trabzon’un  ve Trabzonspor’un değişim ihtiyacıydı. Yönetim, teknik kadro, futbolcular ve medya. Sonuçta camia olarak  kulüpten siyaseti kovsun diyerek getirdiğimiz adam seçim otobüslerinden inmemek dışında pek icraat yapabilmiş biri değil. Vahid hoca tam bize göreydi.

Takımla iyi bir hazırlık dönemi geçiremedi.  Şampiyonluk kadrosu değil 2. lig kadrosu kurulmuş dedi. Gönderdiği bazı oyuncular 2. ligde  kadroya zar zor giriyor. Ağustos’un başında transfer isyanını etti, 15 Ağustos olduğunda   takviyelerin belli bir kısmı takıma katılmıştı. Bu transfer ateşinin son isimleri ise takımla antreman yapamadan Fenerbahçe maçına çıktı.

Yani  yaz kampı Trabzonspor cephesinde sadece eksiklerin belli bir kısmının görüldüğü bir dönem olmaktan öteye gidemedi.

Vahid hocayı çok severim. Dobradır ve bir şeyleri değiştirmeyi ister. Mustafa Reşit Akçay’ın 6 ay kondisyoner aldıramadığı takıma bu transferleri yaptırabilmesi büyük bir başarıdır. Bu başarının büyüklüğü yedek kadro ile çıkılan   Türkiye kupası maçlarında daha net olarak görülüyordur.

Vahid hocayı çok severim; Türk futbolcu yapısını bilir ve nefret eder.  Yatana değil çalışana  anlayışını benimser. Uzun vadeli planlar yapılsaydı belki de bu anlayışla tamamen bir değirmene dönen altyapımızdan kaliteli eğitim almış isimler  çıkarabilirdik ilerleyen dönemde.

Vahid hocayı çok severim; medyaya yaranmaya çalışmaz.

Vahid hocayı çok severim çünkü bu sonuna kadar bataklığa gömüşmüş kulübün  son çıkış kapısıydı.  Ve biz o kapıyı  Vahid’in yüzüne kapatmadık. Kendi yüzümüze kapattık.

Ve bir dipnot: Vahid Halilhodzic yönetimindeki Trabzonspor  evindeki Lokeren, Gaziantep ve Konya maçlarında son 3 yıldaki en iyi futbolunu oynamıştır. 2010-2011 sezonundan sonra  mağlubiyet ihtimaline karşı baş kaldırılan tek dönemdir. O dönem  ben  çeşitli platformlarda takımın iyi olacağını söylerken skor odaklı yorumlarla teknik adam değişikliği isteyen ve bu değişiklikle şampiyon olacağız diyenler maalesef bugünlerde kadro yetersizliğini konuşmakta.

Dün Vahid hocayı gerçekleri yüzümüze vurduğu için arkasına tenekeler bağlayıp kovalayanlar kendim adına çok üzgünüm. Çünkü siz yarın yine teknik adam değişikliğinden, futbolcu transferinden zevk doruğuna çıkacaksınız ama ben bu organizasyon bozukluğunu düzeltemeyeceğini bildiğim hamleler karşısında bir devin yok oluşuna tanık olduğumu bileceğim. Keşke sizin gibi  futbolun sadece kağıda 11 isim yazmak olduğunu  sansaydım.

Bir Yorum Yazın