KONGREDEN KAÇAN NAMERTTİR!

Kongreden kaçan namerttir sayın İbrahim Hacıosmanoğlu. Bu yazıdaki tüm meramımız bu. Kongreden kaçan namerttir.

 

BMN’nin ellerine sağlık; mali fedakarlıkla ve büyük cesaret örneği vererek şu ilanı yayınladılar:

 

Yazı bize güzel. Anlayan herkese güzel. BMN’nin dediklerini Trabzonspor’un başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun, onun şürekasının, Makedonya’nın adı duyulmamış kulübüne mağlup olan takımı ağzı kulaklarında karşılayanların anlayacağı dilde yüksek sesle tekrarlamak istiyoruz:

KONGREDEN KAÇAN NAMERTTİR İBRAHİM HACIOSMANOĞLU!

KONGREDEN KAÇAN NAMERTTİR!

“Ula siz kimsiniz” dediğinizi duyar gibiyiz. Standına gidip tehdit edecek birilerini sunamadığımız için üzgünüz. Ya da stadda küfredebilecek kimse gösteremiyoruz ama isterseniz siz de internette “Dik Oyna”cılar diye cevap verebilirsiniz. Biz kendimizi biliyoruz; mesele sizin kendinizi bilip bilmediğiniz.

İbrahim Hacıosmanoğlu seçildiğinde (ki o gün bu yazıda imzası olanların neredeyse tamamı safiyane sevinmişti) 6 ay sonra kongre vardı. Çeşitli hukuk oyunlarıyla o kongreler ertelendikçe ertelendi.

Kötü yönetime herkes sabretti çünkü kongrede söz sırası Trabzonsporluların olacaktı. Lakin o kongre bir türlü gelmek bilmedi. Kongreye gidecek bir yönetim ne kadar kötü olursa olsun meşrudur. Sabretmek herkesin borcudur. Ancak kongreden kaçan bir yönetim meşruluğunu da kaybetmiştir.

KONGREDEN KAÇAN NAMERTTİR İBRAHİM HACIOSMANOĞLU!

KONGREDEN KAÇAN NAMERTTİR!

Sadece 6 ay sonraki kongre ertelenmedi. Divan seçimindeki skandallara kadar daha pek çok ayıplar işlendi ve en sonunda Yargıtay’dan da karar çıktığı halde kongreye gidilmedi. Yargıtay’ın %99 reddettiği yönteme, tahsis-i karara başvuruldu. Üstelik dilekçesi ne Ankara’da arz edildi ne Trabzon’dan gönderildi. Ta Keşan’dan yollandı, sırf süreci uzatmak için.

Tekrar söylüyoruz:

KONGREDEN KAÇAN NAMERTTİR İBRAHİM HACIOSMANOĞLU!

KONGREDEN KAÇAN NAMERTTİR!

O tashih-i karar talebinin de elbet ret kararı çıkacaktır. O kararın üzerinde de bir tarih yazacaktır. İşte o tarihle sizin kongreye gittiğiniz tarih arasındaki fark namertliğinizin vesikası olacaktır sayın İBRAHİM HACIOSMANOĞLU!

O karar çıktı mı çıkmadı mı onu dahi bilmiyoruz. Herhalde çıkmamıştır diye bu yazıyı yazıyoruz. Gizlense bile o yazı bir gün elbet ortaya çıkacak ve elbet arşını alıp bu dediğimiz ölçüm yapılacaktır. Taraftarın beklentisi ret kararı gelir gelmez. kongreye gidilmesidir. Gerisi kaçmacadır, delegeden korkmacadır.

KONGREDEN KAÇAN NAMERTTİR İBRAHİM HACIOSMANOĞLU!

KONGREDEN KAÇAN NAMERTTİR:

Taraftarın artık sabrı kalmamıştır. Seçilirsiniz, seçilmezsiniz, o delegelerin bileceği iş. Fakat kongreden kaçmanın mazereti olmaz.

Üstelik farkındayız. Kulübe yeni üye olanlar ilk 2 yıl oy kullanamaz ve siz ne yapıp ne edip süreci 2,5 yıla yaydınız. İlk 6 ay içinde üye yaptıklarınıza bu kongrede oy kullandırtmanız şaşırtmayacaktır. Hasbelkader kazandığınız takdirde bu oylara yönelik açılacak davaların da yıllarca süreceğini biliyoruz ve tüm bu riskleri görerek yine de kongre davetini tekrar ediyoruz. Tüm bunlara rağmen kimse kongreden kaçmıyor, siz de kaçmayın sayın Hacıosmanoğlu!

Yönetim rezaletlerine hiç değinmeyeceğiz. Konu dağılır. Spekülasyona gerek yok. Teknik olarak söz konusu kongrede seçilme ihtimaliniz bile var. Siz kongreyi yapın, gerisi delegenin bileceği iş. Fakat kongreden kaçanlar ancak ve sadece kongrede kaybedeceğinden emin olanlardır ve bu konuda şimdiye kadar çizdiğiniz tablo herkesin malumu. O yüzden son defa hatırlatıyoruz, İbrahim Hacıosmanoğlu’nun kendisinin de bu görüşte olacağını umuyoruz:

KONGREDEN KAÇAN NAMERTTİR.

BMN’nin ilanını yetersiz bulanlar olabilir. Biz olsak şöyle böyle yazardık diyenler olduğunu görüyoruz. Halep oradaysa arşın burada. Kongreye ihtiyaç olduğunu düşünen her taraftarı ve her taraftar grubunu bu çağrıyı yinelemeye davet ediyoruz:

KONGREDEN KAÇAN NAMERTTİR!

Bir Yorum Yazın