HAYDİ BEŞİKTAŞ

Madrid’de oynanan ilk maçtaki ilk 30 dakikayı seyreden herhangi bir futbolsever Beşiktaş için tur ihtimalinin kaf dağının ardında kaldığını söyleyebilirdi. Ama bu tarz kupa maçları iki maç ve normal şartlar altında uzatmalara gitmez ise 180 dakika. Beşiktaş yaptığı yerinde değişikle oyunda dengeyi kurdu ve 53. dakikada Simao’nun muhteşem golü ile skoru 3-1’e taşırken tur ümitlerini de İnönü stadına taşımış oldu.

Ben bir Trabzonspor taraftarı olarak bu akşam Beşiktaş’ın yüreğini ortaya koyacağına ve seyircisinin büyük desteği ile turu sonuna kadar kovalayacağına inanıyorum. Evet, deplasmanda alınmış 3-1’lik bir skor ümit veriyor bana. Tabii ki iyi bir skor değil, ama ümitleri bu ikinci 90 dakikaya taşıyan bir skor. İyi bir ikinci 90 dakika ile tamamen tersine çevrilebilecek bir skor. O yüzden neden olmasın? Futbolu da bizler için heyecanlı kılan bu ihtimal hesapları değil mi? Ötesinde Türk futbolu gerçekten kötü ve karanlık günler geçiriyor, Türk futbolu sadece manevi anlamda değil görsel anlamda da seyir zevki ve oyun anlayışı açısından Avrupa futbolu karşısında inanılmaz derecede kalite kaybetti belki ama bu gece alınacak bir tarihi bir zafer, elde edilecek yeni bir başarı ile bunu bir nebze hafifletebileceğimizi ve güzel yarınlar için umut tazeleyebileceğimizi düşünüyorum.

Başarılar Beşiktaş, dilerim bu gece turla ve cebinde çeyrek final bileti ile ayrılan taraf olursun.  Umarım sahaya çıkan 11 oyuncunla o formanın ve formadaki Ay-yıldızlı armanın hakkını son dakikaya kadar verir ve başta taraftarların olmak üzere sana destek veren bizleri bu gece bir kere daha sevince boğarsın. Herkes benimle aynı fikride olmayabilir tabii ama neredeyse ben bütün ülkenin kişisel menfaatleri bir kenara bırakıp maçın başlamasına saatler kala bu heyecanıma ortak olduğuna inanıyorum. Ama heyecan demişken sadece başarıya endeksli bir heyecandan bahsetmiyor olmamız lazım, bu gece sonuç ne olursa olsun benim alkışlarım şimdiden buraya kadar hakkı ile geldiği için Beşiktaşlı oyunculara ve başta Carvalhal olmak üzere teknik ekibe. Evet, şu ana kadar muhteşem maçlar çıkardı Beşiktaş UEFA grup maçlarında ve bu gece bir yenisini daha beklemek haksızlık olmaz.

Bekleyelim ve görelim, maça dediğimiz gibi artık sayılı saatler kaldı; doksan dakikanın bitiş düdüğü ile beraber skor her ne olursa olsun şimdiden teşekkürler Karakartallar, bize ve Türk futboluna bu heyecanı yaşattığınız için.

Bir Yorum Yazın