HAYALLERİMİZİN BAŞ AKTÖRÜ

Trabzonlular için bir söz vardı, geçmişte söylenen. Kim söyledi hatırlamıyorum ama coğrafi yapıdan dolayı(hırçın deniz, dik yamaçlar) insanlar büyük hayaller kurarlar, Trabzonspor’un başarısı da buradan gelir şeklindeydi. O hayalleri kuran bir birey olarak bu maç ile ilgili neden yorum yaptığımı bile bilmiyorum. Saplantılı bir şekilde kötü bir sonuç olursa kendimi suçlayacağım, totemi ihlal ettiğim için.

Neyse dönelim Şampiyonlar Ligi’ne. Avrupa’da bir futbol kulübünün içinde bulunabileceği en büyük organizasyon Şampiyonlar Ligi’dir, futbolla ilgilenenlerin bildiği gibi. Bu turnuvaya Trabzonspor çok kez katıldı, ilk kez sanmasın kimse. Trabzon’da kaç çocuk hayalini kurmamıştır ki Şampiyonlar Ligi’nin?

Haliyle ben de kurdum, ancak ilk girişte şampiyon olmak yoktu bunlarda, realist davranıp yarı finalde kalıyordum, yenildiğimiz takım da Barcelona ya da Milan oluyordu. Sonraki girişlerde şampiyonluk kupası geliyordu, ama arada bir finalde kaybediyorduk.. Hayal işte, 5-6 yıllık bir süreci hayalen gitmek zor değil, gerçek hayattan biraz daha hızlı diyelim..

Bu maç Trabzonspor için o hayallerin ilk aşamasındaki yarı final için oynanacak 6. maç. Hayallerimiz gerçek olmazsa biraz üzülürüz ama takımımızın verdiği mücadeleden dolayı da gururlanırız. Ne de olsa hayal, gerçeleşmezse üzülmeye gerek yok, ama unutmamak gerekir ki en büyük efsaneler hayallerin gerçeğe dönmesi ile ortaya çıkar.

OYNA, DİK OYNA , yenilsen de gurur duyacağız…Hayallerimizin baş aktörü…

Bir Yorum Yazın