VİZYONSUZLUK İÇİNDE ÇÜRÜYEN DEV

Bu biraz dağınık bir yazı olacak sanırım…

Pollyannacılık oynadığımız günleri biraz geride bırakmak istiyorum… Sadri Şener’in Yıldırım Demirören desteğini sindiremesek de buna bile mantıklı yaklaşmaya çalıştık. Ancak tek bir çıkış kapısı var işin; vizyonsuzluk.

Sadri Şener demiş ki “kapalı kapılar ardında herkes şikeyi kabul ediyor, ama herkesin önünde farklı davranıyorlar”. Ah be başkan taraftar niye Yıldırım Demirören’e karşı çıktı sanıyorsun.  Kapalı kapılar ardında değil, düpedüz gözler önünde bağıra bağıra aldığı talimatlarla geldi adam, senin de desteğinle. Hangi kapalı kapı?

Kendi desteği ile gelen adam öyle icraatlar yapıyor ki Sadri başkan TFF’yi tanımıyorum diyor. Ama onlar bizi tanıyor ve galiba sezon sonuna kadar da tanıyacak.  Verdikleri cezalar hadi neyse de geleceğimiz gözüyle baktığımız oyuncuların nasıl oynadığını bile göstermeyecekler böyle giderse. Yayın akışındaki maçı web tvye aktartmaları mı diyelim, iki Trabzon temsilcisinin sürekli aynı saatlerde oynaması mı diyelim.

İki kuruş için Trabzonspor atkısını ilk kez belediye başkanlığı seçimi için geldiği Trabzon’da gören  belediye başkanının kulüpten çıkmaması mı diyelim, buna rağmen Trabzon’a davet ettiği sanatçılara lisanssız forma hediye etmesi mi  diyelim…. Sahi korsan ürüne karşı yürütülen hassas çalışmaları düşünürsek Trabzon Belediyesi’ne nasıl bir tutum sergilediniz. Pardon,  kulüpteki bayramlaşmada başkanlık koltuğunu verdiniz belediye başkanına, çok pardon.

Akyazı ve Hes konularına hiç girmiyorum. Yer mi yoktu? Koca Trabzon’da alternatif mi yoktu?

İlk yönetimin yarısı sadece başkan ve asbaşkan yönetiyor kulübü, böyle mantık olmaz diye istifa edip gideli kaç yıl oldu? Bugün kulüpte söz hakkı olan yönetici sayısı? İstifası istenen genel sekreter  nasıl siyasi güçler vasıtası ile yöneticiliğe devam ediyor?  Sahi Trabzonspor’u kim yönetiyor? Biz Sadri Şener ve ekibi yönetiyor sanıyoruz. Bu yüzden istifaya davet ederken de tereddütler içindeyiz. Siz yönetmiyorsanız, bilelim.

Vizyon dedik ya; Trabzonspor Basketbol Şubesi’ne yapılan para yardımı neden sezon ortasında yapıldı? Sezon başında sakatlığı nedeniyle bir yıl oynayamayan ve şike davasında adı geçen bir adama verilen paranın yarısı değerindeki parayı vermeme sebebi neydi? Basketbol kulübü düştüğünde ne hissettiniz acaba? Galiba yatırım yapmayacağız diye sevindiniz.

Şampiyonlar Ligi’nde 3. olup UEFA katılım hakkı alındığında  stoperler sakatken neden stoper alınmadı, forvet eksikliği varken o forvet eldeki golcünün de plansız gidişine rağmen neden yaz transfer döneminin son günlerinde alındı? Neden sürekli İstanbul takımları kulübün içinde fink atıp oyuncuların aklını çeliyor? Şenol Güneş Toulouse temsilcilerini böyle bir iş nasıl olur diyerek Liverpool maçı öncesi kovmuşken iki yıl sonra nasıl olur da takımın en önemli oyuncularından biri transfer teklifi nedenli kafa karışıklığı  tanısıyla kadro dışı kalır?

Trabzonspor’un sistemini tekrar kurmak gayesi ile göreve gelen Şenol Güneş nasıl bugün psikolojik olarak yıkılmış bir hale geldi?

Misal Nevzat Aydın kura şanssızlığı dışında ne iş yapar?

Trabzonspor Taraftar Temsilcisi twitter’da taraftara küfretmek dışında iş yapar mı? O taraftara küfrederken  Videoton deplasmanında çıkan olaylara  acıklı bir şekilde bakan Şenol Hoca için ne düşündü acaba?

Şenol Güneş’in iki yıldır istediği sol stoper transferi gerçekleşti mi, gerçekleştiyse biz niye görmedik?

Bir iki saat bu yazıya devam edip 20 sayfaya yakın bir yazı ortaya koymam mümkün aslında… Sadece burada da hazırladığı videolara yer verdiğimiz Ganzilistv’yi nesne yapıp onlarca soru sorulabilir. Bir tane örnek vereyim; acaba kendisine profesyonel olarak Trabzonspor’da çalışması sorulmuş mudur? Ben kombine reklamlarında yer alan “Colman’ı üzme” sloganından daha yaratıcı şeyler üreteceğine eminim, mesela.

Bu kadar yazmaya ve sormaya da gerek yok. Koca Trabzonspor camiası başkanını alternatifi olmadığı için istifaya davet edemiyorsa hangi vizyondan bahsediyoruz ki?

 

 

Bir Yorum Yazın