TRABZONSPOR – MANİSASPOR

Transfer sezonu resmi olarak açılmadığı için yeni transferlerin tribünden seyrettiği maç izleyenlere pek keyif vermedi. Şenol Güneş’in Colman’ı kesip Aykut’u sahaya sürmesi hem risk hem de bir antrenörlük dersiydi. Fenerbahçe maçında kırmızı kart gören Aykut’u kazanmak için içeride oynanacak gerilimi düşük bir maçta Aykut’a şans vererek onu kazandı. Aykut da göreceli olarak iyi bir performans sergiledi. Tabi Colman’ın olmayışı Trabzonspor’un yaratıcı hücum gücü oluşturamamasına neden oldu. İlk yarının sonlarına doğru Burak Yılmaz’ın rakipten söküp Halil’e al da at dediği ve Halil’in de bu ricayı kırmadığı pozisyondan başka yine Burak’ın Volkan’a açık bir vuruş şansı tanıdığı pozisyon vardı. Manisaspor, maçın ilk yarısında ofansif anlamda Trabzonspor’u pek zorlamasa da ligin başından beri bir türlü güven vermeyen Trabzonspor defans hattı her an kendi kalesinde bir pozisyon yaratacak gibiydi. Lakin böyle bir durum gerçekleşmedi ve ilk yarı 1-0 sonuçlandı.

İkinci yarıda Manisaspor’un golünden önce Trabzonspor’un yakaladığı 2 kritik pozisyon vardı. Birincisi Volkan’ın zor pozisyonda çıkardığı ve Burak’ın gelişigüzel vurduğu şutu İlker’in kornere göndermesi. İkincisi ise Celustka’nın direkten dönen topu. 60.dakikada Trabzonspor defansı beklentileri boşa çıkarmadı ve Trabzonspor’un belalısı Simpson’ın pasında Isaac topu ağlara gönderdi: 1-1


Maçın 60. ile 75. dakikaları arasını hatırlamıyorum. Hatırlamak istemiyorum. Manisaspor maçı 1-3’e getiremediyse bunda Isaac’in katkısı büyük. Tolga ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda kaval kemiği ile top sürmeye çalışınca ayağından açtı ve Manisaspor öne geçme fırsatını kaçırdı. Belki de maçın kırılma noktası da bu pozisyondu diyeceğim ama sonrasında Manisaspor yine pozisyonlar buldu. 82.dakikada Trabzonspor’un varı yoğu Burak Yılmaz sahneye çıktı. İlk goldeki gibi defanstan tek hamlede sıyrıldı ve topu ağlara gönderdi. Maç da bu skorla tamamlandı.

Sonuç olarak maçın gidişatı göz önüne alınırsa klişe bir tabirle altın değerinde bir 3 puan. Trabzonspor oyun olarak çok yaratıcı değildi, takım oyunundan uzaktı ancak imkanlar dahilinde elinden geleni yaptı ve netice itibariyle kazanmasını bildi. Maçın yıldız oyuncusu şüphesiz 1 gol 1 asist ile oynayan Burak Yılmaz. Plase; sonradan girmiş olsa da Colman diyebiliriz. Lakin şu bir gerçek ki bu takımın mevcut kadrosu ile playoff mücadelesi vermesi zor. Çünkü oyuncuların büyük kısmı maçlarda vasatı aşamıyor. Vasatı aşamayan bir kadro ancak vasat düzeyde bir lig konumu elde eder. Olcan, Jebrin ve devre arasında gelecek oyuncular Trabzonspor’un kaderini belirleyecektir. Burak her zaman kurtarıcı olamaz..

[table id=6 /]

Bir Yorum Yazın