TİPİK TRABZONSPOR

Ülkemizde futbolun neferleri olarak gösterilen 4-5 takımın içinde yer alan Trabzonspor, taraftarlarının bile içselleştirdiği mağduriyet kavramıyla aynîleşmiştir adeta. Birçok futbolseverin Trabzonspor’u destekleme sebeplerinden biridir aslında bu durum. İnsan doğası gereği mazlumdan yanadır çünkü.

Geçtiğimiz sezonun ardından yaşanan malum gelişmelerden sonra her ne kadar mağduriyet kavramının içi boşaltılmaya, asıl mağdur olan

Trabzonspor, kamuoyu önünde haksız çıkartılmaya çalışılsa da geçtiğimiz hafta sonu oynanan Beşiktaş maçının baş kahramanı bir kez daha hatırlattı ki; Trabzonspor’un tipik özelliğiydi mağdur edilmek. Maçın ardından futbol medyası görevini yerine getirdi ve göz göre göre yapılan haksızlık bir nevi örtbas edildi. Taraftarlarının hatta takım oyuncularının bile alıştığı bu durum öğrenilmiş çaresizlik kavramının en güzel örneklerinden biriydi.

“Aldattım diyen aldanır” mottosundan bihaber bünyeler gururla köşelerine çekilirken baş belası olarak gördükleri bir takımın taraftar sayısını arttırdıklarını tahmin bile etmeleri güç bir seçenek.

“Güçlülerin karşısında güçsüzlerin de zayıf imkanlarıyla bir şeyler yapabileceğinin göstergesidir Trabzonspor” sözü tüm ihtişamıyla güncelliğini koruyor ve koruyacak gibi. Sözün sahibi Kazım Koyuncu’yu selamlamadan yazıyı bitirmek hoş olmaz herhalde, toprağı bol olsun.

Bir Yorum Yazın