ŞİMDİ SİRKATİN’ SÖYLEMEK LAZIM

Mehmet Ali Aydınlar’ı dinlediniz değil mi? Türk futbolunun tepesinde, en yüksek mevkisindeyken suçluları nasıl da korumaya çalıştığını, bu uğurda tüm ülkenin itibarını Fenerbahçe menfaatine peşkeş çektiğini, UEFA’yla kapalı kapılar ardında her tür pazarlığı edip suçlunun cezasını çekmesine nasıl mani olduğunu ama kendisine o fırsatın verilmediğini ballandıra ballandıra anlatıyor. Utanmıyor, sıkılmıyor.

Ziya Paşa’nın dediği gibi

Şecaat arz ederken merd-i Kıpti, sirkatin söyler

yani bir hırsız kendini övmek için kimin malını nasıl çaldığını anlatır. Bunlar da o hesap.

Dahası, elinden gelse Şampiyonlar Ligi’ne Trabzonspor’u göndermeyecekmiş. Ne yapıp ne edip bir bahaneyle Bursaspor’u gönderecekmiş. Bunu açıkça söylüyor. Trabzonspor’un tüm yargılamalardan suçsuz çıkmış olması ise beyimizin umrunda bile değil. “Öyle yapsaymışım yanlış yaparmışım” demiyor.

Öyle ya, Trabzonspor’un önünü tıkamak da Fenerbahçe’ye hizmet etmenin bir koşulu! Zaten TFF başkanı dediğin adamın görevi suçluları kayırmak, hakkını arayan mağdurun önünü tıkamaktır! Türk futbolu bunun için vardır. Yıldırım Demirören de izlediği politikalarla bunu teyit ediyor. Türk futbolu hiçbir konuda kurumsallaşamadı ama TFF bu konuda kurumsallamış elhamdülillah.

Mehmet Ali Aydınlar’ın sirkatinden utanan taraftar grubu açıklaması görmedim. Onu kınayan bir köşe yazarı, spor otoritesi de yok. AKP’den bir ayıplama gelmesi eşyanın tabiatına aykırı. CHP ile MHP’nin ise zaten dünyadan haberi yok.

Velhasılkelam, bu ülkede sirkatini bağıra çağıra söylemenin hiçbir sakıncası yok. Ancak bir avuç Trabzonsporlu var, onlar da vatan haini ilan edildi, mesele çözüldü zaten.

O yüzden buradan başbakanımıza sesleniyorum. O da rahatlıkla çıkıp “Ben başbakanlık makamını sırf kendi tuttuğum takımı kayırmak için kullandım, o uğurda adaletin tecellisini sürüncemede bıraktım, Avrupa’ya bile rest çektim” diyebilir. Herkes onu alkışlayacaktır. Hatta alkışlayanlar arasında muhtemelen İbrahim Hacıosmanoğlu da olacaktır.

Kılıçdaroğlu gönül rahatlığıyla Aziz Yıldırım’a İstanbul Büyükşehir adaylığı teklif etmiş olduklarını söyleyebilir. Kimse onu kınamaz. Kendi başarısızlıklarını örtmek, fazladan 3-5 oy koparmak için NATO müteahhidi çete liderinden halk kahramanı yarattığını, cumhuriyetin kalesi palavralarını inandırıcı kılıp şikecileri korumak için elinden geleni yaptığını açıklayabilir. Emin olsun basından, otoritelerden tek bir çatlak ses bile çıkmayacaktır.

Devlet Bahçeli de milliyetçi olduğu halde sırf şikecileri korumak için Türk yargısının kararını tanımazdan geldiğini, hatta bu amaçla UEFA, CAS gibi uluslararası itibar sahibi kurumlar hakkında komplo teorilerini miting kürsülerinden yüksek sesle dile getirdiğini söyleyebilir. Kimse ona “Yakışıyor mu?” demez.

Hesap basit. Herkes kendi küçük menfaatinin derdinde. Kimse Türk futbolunun kolektif menfaatini kendi menfaatinin üstünde tutmuyor, hukuka, adalete aldırış etmiyor. Bu gayretleri yüzünden Türk futbolunun bittiğini, bu gidişle kendilerine de bir şey kalmayacağını anlamıyorlar.

Daha önce de bunları yazıp çiziyorduk. Böyle giderse Türk futbolunun çürüyeceğini ve ayrıca UEFA’dan cezalar geleceğini, hukukun, adaletin gereğinin yapılması gerektiğini defalarca söyledik. O zamanlar “UEFA’dan hiçbir şey çıkmaz!” diyenler, “Ne Yasaklar Ne Yasaklar!” diye pankart açanlar şimdi “Ah gitti milli çıkarlarımız” diye ağlayıp bizi hain etti.

Şimdi yine aynı şeyi söylüyoruz. Ülke futbolu bu kafayla giderse çok daha fena batacağız. Futbolun çürümüşlüğü yüzünden Avrupa’da futbol sonuncusu olmamıza az kaldı. Ama zoraki para bolluğunda transfer edilen yabancı futbolcular da, yabancı transfer serbestisi de Türk futbolunu kurtarmayaktır çünkü bu gidişle iki yıl men, üç yıl men değil boğazımıza kadar yaptırıma gömüleceğiz. İnanmayan mahkeme kararına, UEFA kararına, UEFA temyiz kararına ve CAS’ın verdiği karara ve FIFA’nın başlattığı soruşturmaya baksın. Tekrar söylüyoruz: bu kafayla giderse Türkiye’nin başına gelecek var.

Ziya Paşa’yla başladık, Ziya Paşa’yla bitirelim:

Zulümle Abad olanın
Ahiri berbad olur

Bir Yorum Yazın