Sadece Sorular…

-Trabzonspor’a en fazla puanını 2 kez kazandırıp ikisinde de şampiyonluğu çalınan kim?
-Türkiye’ye tarihi boyunca en büyük başarısını Dünya 3.lüğünü yaşatan kim?

-Güney Kore’de adeta devrim yapmış bir devlet adamı gibi sevilen kim?

-Geldiği sezon takım berbat durumdayken, en son Kasımpaşa’ya 3-0 yenilmişken geldikten sonra takıma Türkiye Kupası ve Süper Kupa kazandırtan kim?

-Geldiğinde “Bunlar kim anca bunları alırız.” dediğimiz adamları bir anda parlatıp  yıldız yapan ligin en önemli adamları yapan kim?

-Yıldızlar olmadan, sezon başı umudumuz yokken sadece takım oyunuyla bizi şampiyon yapan, müthiş futbol oynatan, 6 derbinin 5’ini kazanan kim?

-Tarihimizde ilk kez katıldığımız Şampiyonlar Ligi’nde İnter’i deplasmanda yenen, grupta 7 puan toplayan kim?

Şimdi tepkili olan taraftarın, bizim, sizin, hepimizin sorduğu sorulara gelelim;

-Takımı kötü oynatan kim?

-1-0 Öndeyken küçük bir takım gibi takımı geri yaslayan kim?

-Takımın kötü gidişinden sorumlu kim?

-Yanlış değişikliklerle maçların kaybedilmesindeki suçlu kim?

Ve her şeyden önemlisi;

-Elindeki en önemli, parlattığı en iyi defansını, en iyi orta sahasını, en iyi gol kralı forvetini kaybedip, hakkı her alanda gasp edilmesine rağmen hâlâ bu takımı ayakta tutmaya çalışan, emek veren kim?

Biliyoruz bunların hepsini yapan ya da birçoğunu yapan Şenol Güneş. Gördüğünüz gibi objektif oldum ve savunduğum taraflarında sadece yaptığı işleri, eleştirdiğim tarafta ise hepimizin kızdıklarını yazdım. Şu, şu yanlış deyin tamam, peki diyelim hep beraber tartışalım. Ama lütfen bir anlık kızgınlıkla yanlış şeyler istemeyelim. Sizi bilmem, ama bana son zamanlarda çok büyük mutluluklar yaşatan, şampiyonluk gördürten Şenol Güneş’tir.  Üstte de yazdığım gibi büyük hataları da var. Ama bize bu mutlulukları yaşatan, bu takıma bu kadar emek veren bir “adamı” bu kadar kolay mı harcayacağız? Bize yakışır mı?

 

Bir Yorum Yazın