KILIÇDAROĞLU’NUN ŞAHİTLİĞİ

Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin ana muhalefet lideri. Yıllardır ülkenin siyasetine, tartışmalarına yön veriyor, fikir sunuyor, tartışıyor, konuşuyor.

Bunlardan biri de Artvin’de yaptığı, aşağıda videosu olan konuşmadır:

Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Kazım Koyuncu gibi bir sanatçımız da var!”, “Ona da buradan selam gönderiyoruz” dediği bu konuşma 2010 yılında yani Kazım Koyuncu’nun vefatından 5 yıl sonra yapılmıştır. Şaşıran oldu mu? Sanmıyorum.

Sayın Kılıçdaroğlu geçtiğimiz günlerde de Rize etkinliğine katıldı. Bakın sayın Kılıçdaroğlu’nun resmi twitter hesabı ziyareti nasıl anlatıyor:

Rizelilerin, Artvinlilerin bin yıllık tulumu oldu mu sana İskoç gaydası?

Tabii bu twit’in günah keçileri bulundu, işlerine son verildiği resmi kanallardan bile duyuruldu ama nedense bir şeyler bâki kalmış olmaydı ki Kılıçdaroğlu’nun resmi hesabından yine, kendini 100 metre öteden belli eden twit’ler gelmekte gecikmedi.

Fenerbahçe’nin berabere kalarak turu geçtiğinin ertesi günü Kılıçdaroğlu güne galibiyet mutluluğu ile başlıyordu:

Kılıçdaroğlu’nun bu twit’ine yapılan yorumun isabetliliğine dikkat çekerim: “Kalede Lefter olsaydı o golü de yemezdik”.

Atıf yapılan günleri hatırlamak için takvimleri tekrar 2010 yılına getirelim. Kemal Kılıçdaroğlu gazetecilerle sohbet ediyor:

Anlaşılıyor ki Kılıçdaroğlu’nun Fenerbahçeli olma nedeni kaleci Lefter’miş.

O zaman Trabzonsporlu olarak bizler sevinmeliyiz.

Çocukken Fenerbahçe maçlarını izleyip de Lefter’in kaleciliğine hayran kalan Kılıçdaroğlu’nun 3 Temmuz’dan beri yaşananları izleyip de Aziz Yıldırım’ın “demokrasi mücadelesine” hayran kalması isabet olmuştur. Çünkü onun lehte şahitliği pek de muteber bir şahitlik değildir zaten.

Fenerbahçe kongre üyesi olan ve açıkça “Ben bu konuda tarafım” diyen Başbakan’ın Fenerbahçe’ye komplo yaptığına inanan bir ana muhalefet liderimiz var.

Fenerbahçe’nin ve yöneticilerinin cezalarının hafiflemesi için daha uygulama fırsatı bile bulunmamış yasalar ışık hızıyla 3 partinin oybirliğiyle meclisten geçerken,

Aziz Yıldırım’ın suçlarını tespit edip 6 küsür yıl hapse mahkum eden mahkeme kararı ortada olduğu halde, hatta Şekip Mosturoğlu başta olmak üzere pek çok yönetici suçlarını da itiraf etmiş olduğu halde şampiyonluk kupası hala Fenerbahçe’deyken,

Hasan Al tarafından “Kupa Başbakan’da” diye kitaplar yazılırken,

“Direnişi” için Aziz Yıldırım’ı kutlayan, onun sırtını sıvazlayan, yanında formayla poz veren bir muhalefet lideri söz konusu.

Kendisinden rica ediyorum sakın Trabzonspor’un hakkını arayan tek kelime bile etmesin. O zaman tüm mücadelemizin itibarı yerin dibine batar.

Kendisi hep Aziz Yıldırım’ı desteklesin. Başbakan kimi destekliyorsa o da onu desteklesin. “Bulunmaz muhalefet başkanı” olmaya devam etsin.

Hatta üşenmezse gitsin o da Fenerbahçe’ye kaydolsun, kongre üyesi olsun. Seçim zamanı sandığa gidip Aziz Yıldırım’a oy versin;

seçmen kağıdını almayı unutmazsa tabii…

Bir Yorum
  1. Ana muhalefet lideri Kılıçdaroğlu olduktan sonra ben de başbakan olurum noolacak ki :))) Aslında fazla komplo teorisi gibi görünecek ama ben bu adamın ciddi ciddi akp tarafında olduğuna inanmaya başladım. Hiçbir ana muhalefet bundan daha iyi hizmet edemezdi iktidara!!!

Bir Yorum Yazın