İNENLER VE ÇIKANLAR

öncelikle bu yazımı sadece ilk yarı itibariyle ve avrupa kupaları harici değerlendirmeler neticesinde yazdığımı belirtmeliyim.
geçen senenin 43 puanlı takımı olan trabzonspor,bu sezon orduspor maçı hariç 21 puan toplayabildi. bu yarı yarıya düşüş demek. neden? takımda direkt oynayan egemen,selçuk inan,jaja,(iyiyse ve formdaysa yattara),umut bulut,(yine iyiyse ve yaramazlık yapmamışsa engin baytar yok. ekstra oynayan tolga,burak var,zokora iyi transfer,giray ve glowacki işini yapmış,alanzinho,adrian,henrique,serkan kayıplarda.cech,brozek kardeşler yabancı kontenjanını meşgul etmekle uğraştılar. barış ataş’tan bir serkan balcı çıkmamış,sezer badur kendine gelememiş,murat tosun sadece krampon ismiyle anılmış. genç transferler eren ve sercan a2’de yıldızlaşmış,volkan şen verilen şansı sürekli ben istemiyorum diye geçiştirmiş,ferhat ve mustafa hala bank asya’da oynar gibi oynamış,eskilerden tayfun cora da sürekli ingiltere’de haberleriyle gündeme gelmiştir.onur kıvrak ise hala form tutamamıştır.ankaragücü’nden gelen kelepirler sakatlanıp gerçek performanslarına bir türlü ulaşamamışlardır.
bu durumdaki bir takımdan 35-40 puan beklemek hayal olurdu.avrupa maçları bahane olmasın,kadronuz geniş ve formda ise bu durumdan kolaylıkla sıyrılabilir,bunu otomatikleştirerek başarınızı avantaja çevirebilirsiniz.yapılan dört derbi maçtan sadece 1 puan topluyorsanız ve bununla birlikte oynanacak olan 4 derby maçından da en azından 7 puan çıkaramazsanız play off zaten hayal olur.
bu durumda yapılabilecekler süremiz yetersiz diye atlanmamalı. en az 3 yabancı ile yollar ayrılmalı,üç yerli oyuncu kontenjanımız boşaltılmalı ve gençlerin önü açılmalıdır. iki kaliteli yerli alınıp,bir yabancı ile kadro takviyelenmeli,çalışmalar derhal başlamalıdır.
şenol hoca sezon başında yavaşa yavaş üzerimdeki yükü ünal hocaya devredeceğim sözünü yerine getirmeli,hami mandıralı’nın dediği gibi takıma daha fazla enerji harcamalıdır.

Bir Yorum Yazın