HAYDİ MAÇA! |

Futbolu en iyi bilen taraftar olarak bilinir Trabzonspor taraftarı. Öyledir de zaten. Futbola duyduğu aşk ile bu takımın onurlu mücadelesinde elinden ne geliyorsa yapar.

Ancak son zamanlardaki isteksizlik, hevessizlik bunca yıldır her türlü haksızlık, adaletsizlikle mücadele eden bu takıma sonsuz destek veren taraftara yakışmıyor. Söylemek istediğim cezamızın bittiği son Kasımpaşa maçında stadın büyük bölümünün boş olmasının verdiği üzüntü. Hepimiz verilmeyen haklarımızdan, adaletsiz düzenden bıktık. Bu ligde bile mücadele etmenin boş olduğunu düşünüyoruz ki zaten öyle. Ama Trabzonspor taraftarını da özel yapan budur zaten. Hangi birimizin bir günü bordo mavisiz geçiyor? Kirli düzen bizi futboldan soğuttu, bordo maviden, bu aşktan bu haklı mücadelemizden soğutmamalı.

Yıllardır haklı mücadelesinde takımımızın hep arkasında durduk. Rakiplerine göre her zaman zor şartlarda mücadele etmiş bu takıma ölümüne destek verdik. Bundan sonra da yine bize yakışan bu olmalıdır. Haftaya oynanacak Bursaspor maçında sadece bizim bunları bilmemiz değil takımımıza da hissettirmemiz lazım. Haydi maça!

Bir Yorum Yazın