FARK

Dikoyna olarak Trabzonspor dışına çıkmamaya çalışıyoruz.  Bazen ben bunu delsem de genel olarak  yapmaya çalıştığımız Trabzonspor üzerine okunabilecek bir blog oluşturabilmek.

 

Bu girişi yapma sebebim  bu yazının Trabzonspor dışına çıkacak olması.  Son Galatasaray-Fenerbahçe maçının ardından Antu.com bir  video hazırlamış.  Videoyu buraya eklemek istemiyorum, bu yüzden kısaca anlatayım… Meireles’e ortasahada bir faul yapılıyor, hakem  faulü vermiyor.  Meireles yerden kalkamayınca Fenerbahçeliler topu taca atıyorlar.  Meireles yerden kalkıyor, oyun devam ediyor ve Galatasaray tacı kullanıyor. Galatasaraylı oyuncunun kullandığı taç   o sırada tam kadraja girmese de büyük ihtimal korner direğine yakın bir yerden taca giderken  Fatih Terim ve Hamit Altıntop  takımı taç atışında baskı oluşturmak için  davet ediyor, tribünleri de  tezahürata  davet ederek.  Ve Antu hazırladığı bu videoyu “Galatasaray Ahlakı” başlığıyla yayınlayıyor.

 

Tarihi biraz geri alalım. 19 Mart 2006 tarihli Sabah gazetesi…

arsiv.sabah.com.tr-2006-03-19-spo108.html

 

Sadece Hikmet Karaman mı isyan ediyordu o yıl… O yılın mucizevi şampiyonu Galatasaray cephesi  bu olayı mümkün olduğunca gündemde tutup sempati  toplama derdine düşmüştü.

 

2006’da kendi takımı yapınca “4 yemeseydiler”,  “bahane aramasınlar” şeklinde savunulan olay 2012 yılında haksızlık, ahlaksızlık olabiliyor.

 

2006’da yanlış görünen bir olaysa kendi galibiyetleriyle sonuçlanınca 2012 yılında  ağlaklık olabiliyor.

 

Herhangi bir fark görebilen var mı?

Bir Yorum Yazın