En Doğruya Nasıl Ulaşırız ?

Avrupa Ligi’nde gruplara kaldık fakat takım oyun olarak, ligde gidiş olarak sanki geçen sezonu bitirmemiş gibi duruyor. En ufak bir değişiklik yok tam tersine maalesef takım daha da kötüye gidiyor. Öncelikle maç öncesinden başlamak istiyorum. Sanıyorum kimse bana Kukesi maçında gayet iyi performans ortaya koyan Yusuf yerine haftalardır bırakın haftayı 3 sezondur performansı vasatı aşamayan son olarak da kötü oyunu nedeniyle taraftarla arasındaki olaydan sonra Volkan’ın ilk 11’de olmasını mantıklı bir şekilde açıklayamaz. Hadi ona da bir nebze tamam diyebiliriz.
Volkan : Mevkisi sağ kanat. – Sol kanatta başladı.
Adrian : Mevkisi 10 numara. – Sağ kanatta başladı.
Malouda : Mevkisi sol kanat. – 10 numara bölgesinde başladı.

Oyuncu tercihlerini hocanın bir yere kadar eleştiririz ki sonuna kadar hakkımız eleştirmek ama saygı duyarız bir bildiği var deriz. Ama 3 oyuncu da kendi mevkileri dışında oynadı. Bunun akıl alır bir izahı yok. Gerçekten şaka gibiydi. Soner, Colman ve Yusuf bırakın 3’ünü aynı anda oynatmayı 1’i bile ilk 11’de oynamadı bugün.

 

Değişikliklere gelecek olursak. Skor olarak gerideyiz. Oyuna Colman girecek ve çıkan oyuncu Adrian. Sorularıma bir tane daha ekliyorum : Hocam skor olarak zaten mağlup durumdayken hâlâ 2 defansif orta saha ( ön libero) ile oynamak, Colman girerken bunlardan en azından bir tanesi çıkarmak varken takımın en etkili silahlarından biri olan Adrian’ı çıkarmak niye?

 

Bunları yazdım ama tabi ki hepimiz insanız hepimizin hataları olabilir. Belki bazı yerlerde ben de haksızım bunlar olabilir. Ancak tek bir doğru var hepimiz bu takımın iyi yerlere gelmesini istiyoruz ki bunları yazıyoruz. Tek suçlu hoca mı? Tabi ki hayır. Bu kötü gidişin başlangıcı kesinlikle 2011 Mayısı sonrasıdır. Çalınan şampiyonluğumuzun ardından en önemli oyuncularımızın bir bir takımdan ayrılışı, yapılan yanlış transferler ve bir sonraki sezon sonunda takımın en önemli oyuncusu, gol kralının takımdan ayrılışı, geçen sezon Şenol Güneş’in takımdan ayrılması, takımdaki moral ve güven eksikliği, yeni gelen yönetimin saçma işlere girişip hepimizi hayâl kırıklığına uğratması, MRA’nın ligin ilk 3 haftasındaki büyük hataları kötü sonuçlara yol açtı ve hâlâ düzelemedik tam tersine hiçbir düzelme gayreti de yok maalesef. İnşallah bir an önce düzelir takım. Bize de bu dönemde takımı hakaret ve küfürsüz, akıllıca eleştirip hep birlikte en doğruya nasıl gideriz düşüncesini benimsemek düşüyor…

Bir Yorum Yazın