DALGALI DENİZLER

Dalgalı Denizler: Bir Derbi Anatomisi
Nasıl bir felaket görüntüsü hâkim oldu birden bire…

Kaybedilmiş bir şey yok hâlbuki bu maçta.
Bence puan kaybetmek için en makul maçlar derbilerdir.
Bundan sonrası için ders çıkarılır ve yapılması gerekenler yapılırsa zarardan çok faydası olur bu mağlubiyetin.

Ne kadar sonuç mağlubiyet olsa da ben eminim ki ilk yarıda Carvalhal’a “bu maçı berabere olarak bitirelim” dense seve seve kabul eder, puanını cebine koyup giderdi.

Trabzonspor orta sahası topu ileriye taşımakta beceriksiz kalınca, ileri geçen toplar da cömertçe harcanması da skora zemin hazırladı. Beşiktaş

Uçan Adam

dörtlü defansının önüne iki oyuncu daha koyarak Ziya Doğan’dan göremeye alıştığımız 10 liberolu bir sisteme benzer “modern futbol”  örneklerini sergileyerek kontrataklarda Quaresma üzerinden gole yaklaştı genellikle.
Organize ve sistemli bir oyun ortaya koyduklarını söylemek çok zor. “Kazanan haklıdır” düsturu ile övgüleri toplayan Carlos Carvalhal’in bu mantıkla play-off’ta kendine yer bulmasını başarı olarak isimlendirmek yanlış olmaz.

Maçın sevgili hakemi Aydınus özellikle sarı kartını kullanmaktan imtina etti.
Kapalı savunma oyunu sergileyen bir takım için bundan daha güzel bir şey olamaz herhalde. Egemen’in kanatlanıp uçtuğu artistik pozisyondaki kararı da doğrudan skoru etkiledi ama Trabzonspor’lular olarak biz söke söke almadığımız puanları asla hanemizde göremedik zaten.

Tüm bunların üzerine oyuna yeni isimlerin girmesi de gecikince uzun zamandır unuttuğumuz ama çokca da tecrübe ettiğimiz tarzda bir derbi mağlubiyeti almış olduk.

Serkan Balcı - Ernst Mücadelesi

Kızmaya, üzülmeye mahal yok,
Temizliği şüpheli şikecilerin liginde tertemiz şekilde liderin beş puan gerisinde,
şampiyonlar liginde de altı puanla grupta ikinci sırada olduğumuzu hatırlayalım.
Şampiyonlar Ligi’nde alınan her puan Türkiye’nin bu karanlık ve kirli platformundakilere göre en az üç kat daha değerlidir.

Kadromuzda sakatlıklar ve şanssızlıklardan kaynaklanan eksikler geri dönecek, devre arasında ciddi bir maddi güç ile ava çıkılacak olduğu düşünüldüğünde güneşli günlerden uzak değiliz diyebiliriz.

Körün gör dedikleri:

1- Sadece Burak Yılmaz ile kurulan sistem tıkanmaya müsaittir.

2- Trabzonspor orta sahası alan daraltan rakiplere karşı kilidi açacak saldırgan ve yaratıcı organizasyonlar sergileyemiyor.

3- Colman, Alanzinho gibi kilit oyuncular ligde konsantrasyon sorunları yaşıyor.

 

Bir Yorum Yazın