BİR RİCA

Haber sitelerinin hepsinde yazıyor: Fenerbahçe UEFA’nın kararına itiraz edecekmiş. Etsin. Alay edecek değiliz. Sırf hukuktan doğan legal bir başvuru hakkını kullandığı için bir camiayla alay edilmesinin nasıl aşağılık bir duruş olduğunu en iyi biz biliriz.

Bir kişinin hukuk yollarına başvurması için haklı olması dahi şart değildir. Karşı tarafın haklı olduğuna inanmıyorsan bile onun legal yollara başvurmasını saygıyla karşılaman gerekir çünkü adalet zamanı gelince herkese lazım olacak, büyük bir hazinedir. Kendin ihtiyacın olduğunda o hazineden yararlanabilmek istiyorsan başkası adalete başvurduğunda onun girişimini kösteklememelisin. Dolayısıyla Fenerbahçe hukukun kendisine tanıdığı her tür itirazını kullanma, her tür gösteri yürüyüşü yapma meşru hakkına sahiptir.

Yalnız ufak bir ricam olacak.

Bu sefer CAS’taki gibi olmasın. Lütfen tahkim sürecini sonuna kadar sürdürsünler. Tahkim yargısı kesin bir neticeye varsın ki durum iyice aydınlansın.

Ve eğer UEFA önünde toplanacaklarsa lütfen geçen seferki gibi 50 kişi değil, dedikleri gibi 10 bin kişilik, 20 bin kişilik bir yürüyüş yapsınlar. Yapsınlar ki tüm dünya spor kamuoyunun dikkati bu davaya çekilsin. Dünyada sporla ilgili haber yapan kaynakların hepsi Türkiye’de olan biteni kendi açısından değerlendirip dışarıdan Türkiye’ye birer ayna tutsun, ne vaziyette olduğumuzu oradan birer kez daha net bir şekilde görelim.

Çünkü biliyoruz ki bu iş Lig TV’yle, NTV’yle, TRT’yle olacak iş değil.

Bir Yorum Yazın