BAŞLANGIÇ?

Geçen yıl ikinci lige düşünce  “son mu, başlangıç mı” diye sormuştuk… Yanıtımızı sallantılı geçen bir yılın sonunda şampiyonluk tacıyla aldık.   Bu başarıda  emeği geçen basketbol sevdası Trabzonspor sevdasından gelen   Mehmet Yiğit Alp  başkanlığındaki yönetimimize  şükranlarımızı sunmalıyız.   Sıkıntılı  dönemeci   şampiyonlukla atlatan  Hasan Özmeriç ve oyuncu kadrosu da bu şükranlardan büyük pay almalı tabii ki.

Bu başlangıcın devamını getirecek miyiz? İşte başarılı bir sezonun gölgesinde beliren soru bu.  Mehmet Yiğit Alp  şampiyonluk sonrasında  basketbola bilmediği halde Trabzonspor sevdasıyla atladığını söylemişti.  Bu başlangıcın devamı içinde amatör ruh yeterli olabilir mi, sanırım bunu önümüzdeki dönem göreceğiz.  Ancak  tahminden ziyade gerçek olan bir şey var; şampiyonluk kupası alınırken  edilen vaatlerin suniliği. 3 büyük ve Efes’in yanında yıllarca üzerine koyup bu yıl finale kalan Banvit’in yanına  Doğuş Grubunun Olin Edirne’yi devralması da eklenince  şampiyonluk hedefi  ne kadar gerçekçi?

Bu başlangıçta ikinci adımı nasıl atacağımız önemli bir nokta.  Ayaklarını yere basan bir plana  ihtiyacımız var.  Bu plan ise büyük paralar harcanan yollardan geçmiyor.  Sabır ve  altyapı ile örülmüş bir yol olmalı.  Yıllarca Banvit’in  sürdürdüğü strateji gibi.

Karar bizim ellerimizde… Ya Banvit olacağız ya da  büyük paralar harcayıp borç içinde iflasa gitmeyi bekleyeceğiz…

Bir Yorum Yazın