BARIŞ VE LORAN

Trabzonspor Basketbol takımı küme düştükten sonra sinirden üzülmek aklıma gelmemişti,  Barış Yurduseven’in  gözyaşlarını görene kadar.

Barış Yurduseven… O’nu Trt ekranlarından ve yerel medyadaki yazılarından tanıyoruz. Trabzonspor’a gönül vermiş bir isim. İnter deplasmanında Trabzonspor’umuzun galibiyetini anlatışı  yeter zaten. Ancak O’nun ne kadar büyük yürekli bir Trabzonspor taraftarı olduğunu birkaç fotoğraftan iyi anlatan olmaz…

 

Bu satırları yazma sebebim Galatasaray-Fenerbahçe rekabetinin bir adımını kazanan takımın muhabiri.  Fenerbahçe kazanmış ve   Loran Vayloyan da takımla birlikte sevinmiş.  Sonuçta Digiturk’un bir çalışanı olarak objektif bakması gerektiğini düşünüyorum. Ancak neden sevindiğini sorgulayamam, çünkü  ülkemizde ender olan bir durum değil.

Ultraslan taraftar grubu Loran Vayloyan’ı tehdit eder bir şekilde eleştirmiş. Bu da bir noktaya kadar anlaşılabilir bir durum. Ülkemizde normal bir taraftarlık anlayışı beklemenin ynalış olmasıdır, anlaşılır kılan. Ancak Trabzonspor taraftarı olup da “Loran Trabzon’a gelirse sonu kötü olur” diyenlerin mantığını anlamak çok zor.

İki takım arasındaki Trabzonspor’u ilgilendirmeyen bir mücadelede, üstelik iki İstanbul büyüğü arasındaki, taraf olmak Trabzonspor varoluşuyla ters  düşmektir.

Her şeyin ötesinde bir muhabiri tehdit etmek  taraftarlık anlayışıyla ters düşmektir.  Özellikle bu tehdit  Barış Yurduseven ile birlikte gözyaşı dökmüş bir camiadan çıkınca…

Ve son bir şey… Bugün Barış Yurduseven’i bağrına basmakta tereddüt etmeyecek olan taraftarlarımızdan Trabzonspor adının altında  gizlenerek önüne geleni tehdit eden  provokatörlerin oyununa gelmemesini rica ediyorum.

Not: Barış Yurduseven’e ait fotoğraflar medyatrabzon sitesinden alınmış olup Osman Başocak tarafından çekilmiştir.

4 Yorum
  1. Bu gereksiz kaba güç gösterilerine meraklı güya Trabzonsporlu aklıevveller kendi adıma beni şike sürecindeki haksızlıklardan daha fazla bezdiriyor. Bize yapılan haksızlıkların güce tapan pişkin bir ikiyüzlülükle örtbas edilmesi karşısında oluşan haksızlığa karşı koyma direncim, kendi renkdaşlarımızdan bazılarının buna benzer bencilce, akılsızca ve aynı ikiyüzlülükteki hareketleriyle baltalanıyor.

    • tamamen katılıyorum abi. ayrıca üç beş kendini bilmez lafının en çok uyuştuğu camia biziz sanırım.

  2. Galatasaray’ın yaptığı tamamen yenilgiyi unutturmaya çalışıp loran’ı taraftarının önüne atmak yakışmadı. bence.

Bir Yorum Yazın